czwartek, 8 kwietnia 2021

Mirmiłowo w smartfonie

Portal Money.pl opublikował wczoraj następujący komunikat (obrazek jest naszą radosną twórczością) :

Zarząd DITIX S.A. z siedzibą w Warszawie informuje, że spółka zależna Ditix Games sp. z o.o. w dniu dzisiejszym podpisała z Fundacją "Kreska" im. Janusza Christy umowę licencji na wykorzystanie wizerunków postaci, nazw własnych oraz rozwiązań fabularnych z serii komiksów "Kajko i Kokosz" autorstwa Janusza Christy w celu stworzenia i dystrybucji gry komputerowej w postaci aplikacji na urządzenia mobilne systemów Android oraz iOS o roboczym tytule "Gród Kajka i Kokosza".

Licencja obejmuje bogaty i wymyślony świat będący dziedzictwem rysownika Janusza Christy, stanowiący bazę do stworzenia gry mobilnej o charakterze strategicznym w formule free to play. Umowa precyzuje wzajemne zobowiązania stron w związku z udzieloną licencją, podstawowe warunki i zasady prowadzenia dystrybucji gry. Czas trwania licencji obejmuje okres 5 lat.

Spółka Ditix Games powstała w październiku 2020 r. i nie może pochwalić się bogatym portfolio, trudno zatem spekulować na temat charakteru gry. Fundacja "Kreska" również nie podaje szczegółów. Jedyną podpowiedzią mogą być trailery wcześniejszych projektów dewelopera, jednak nie wiadomo czy "Gród Kajka i Kokosza" będzie celował w tego samego, dziecięcego odbiorcę.

2 komentarze:

 1. Może ktoś kiedyś stworzy cRPG z udziałem Kajka i Kokosza?
  Robert z Gdyni

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. O by ciekawy pomysł tylko trzeba podejśćć profesjonalnie nie chce kolejnej szkoły latania i cudownego leku chodzi mi o playa

   Usuń

Uwaga! Nie mamy możliwości przenoszenia komentarzy pomiędzy postami. Jeśli więc Twój komentarz dotyczy innego wpisu, po prostu nie zostanie opublikowany.