czwartek, 1 kwietnia 2021

Dzień Śmiechały 2021

Tegoroczny Dzień Śmiechały kończymy wynikiem 0:2, tzn. z dwóch naszych informacji żadna nie była prawdziwa. Wydawnictwu Egmont i firmie Aurum Film dziękujemy za wyrozumiałość.

Nieprawdziwa była też informacja Fundacji "Kreska" o próbnej planszy "Tytusa, Romka i A'Tomka", wykonanej przez Janusza Christę dla "Świata Młodych". Szkice i komiks są dziełem znanego kawalarza Wojtka Olszówki, autora co najmniej trzech primaaprilisowych żartów z lat ubiegłych (2017, 2019, 2020).

Najbardziej nieprawdopodobnie wyglądał wczorajszy nius o znaczku pocztowym z okazji 50-lecia "Kajka i Kokosza". Ale akurat ta informacja okazała się prawdziwa. Decyzję ministra można sprawdzić tutaj. Była to inicjatywa zuchów z Fundacji "Kreska", którzy w ubiegłym roku złożyli wniosek i zorganizowali wśród fanów petycję z poparciem. Brawo! Emisja znaczka zaplanowana jest na maj 2022 roku.

Miejmy nadzieję, że Poczta Polska przyłoży się do projektu znaczka i skonsultuje go z Fundacją. A poniżej fejkowa pocztówka z równie fejkowymi znaczkami, wykonana swego czasu przez Łamignata ku popkrzepieniu serc. Prorok czy co?

Do następnego Dnia Śmiechały.

2 komentarze:

  1. Tytus, Romek i A'tomek to 100% Christy.
    Olszówka może się zabrać za kontynuację Christy, bo mu to świetnie wychodzi.

    OdpowiedzUsuń
  2. Ale, że znaczki będą z takim nominałem ... 1,65 zł ...? A dlaczego w takim razie nie 2,38 zł ? :-) Biedne panie na poczcie, już widzę jak wyklepują na tych swoich kalkulatorach ile znaczków nakleić aby im się suma zgadzała ;-)

    OdpowiedzUsuń

Jeśli chcesz wstawić w komentarzu działający link, zrób to w html-u. Powinno to wyglądać tak:
<a href="ADRES_LINKU">TWÓJ TEKST</a>
Podobnie robi się pogrubienie (bold):
<b>TWÓJ_TEKST</b>
i kursywę:
<i>TWÓJ_TEKST</i>
Powodzenia!