środa, 1 kwietnia 2020

(FANART) Bardzo tajemniczy rejs

Jak informuje Fundacja "Kreska" na swoim facebooku, na OLX pojawiły się trzy nieznane dotąd paski z Kajtkiem i Kokiem. Jak twierdzi sprzedawca, pochodzą one z roku 1973 lub 1974, czyli już z czasów "Kajka i Kokosza".


Po dokładniejszych oględzinach okazuje się, że fabuła jest niemal identyczna jak początek "Gucka i Rocha", zgadza się nawet imię bandziora Kluga. Czyżby była to pierwotna wersja "Tajemniczego rejsu", w której kilka lat później, już na potrzeby "Relaxu" Christa zmienił tylko bohaterów? Zrobimy wszystko, by rozwikłać tę zagadkę - słowo Zbójcerza!


EDIT: No dobrze, i tym razem nie daliście się nabrać. Rysownikiem trzech "nieznanych" komiksowych pasków, a zarazem autorem tegorocznego żartu prima-aprilisowego był niezrównany Wojciech Olszówka. Jest to zresztą już trzeci jego kawał - poprzednie popełnił w 2017 i 2019 roku. Fundacji "Kreska" gratulujemy realizacji dowcipu.

5 komentarzy:

  1. Nie mogą być to paski z okresu 1973-1974 ze względu na "2" w numerze paska, które nie przypomina tych pisanych w tym okresie przez Christę ;)

    OdpowiedzUsuń
  2. Dowcip by się być może udał jakbyście nie zrobili tego samego z Olszówką kilka lat wcześniej ;)

    OdpowiedzUsuń
  3. W sumie nowe albumy Kajtka I Koka oparte na scenariuszach Gucka i Rocha to genialny pomysł. Robert z Gdyni

    OdpowiedzUsuń

Uwaga! Nie mamy możliwości przenoszenia komentarzy pomiędzy postami. Jeśli więc Twój komentarz dotyczy innego wpisu, po prostu nie zostanie opublikowany.