czwartek, 11 lutego 2021

Poradnik fana walczącego

W sieci można znaleźć różne głupoty na temat "Kajka i Kokosza", ale wszystko przebił artykuł pt. "Niebinarny Kajko i potężny gej Kokosz? Netflix zabiera się za ekranizację polskiego komiksu". Tekst jest absolutnie serio, chociaż powstał na podstawie jednego mema (poniżej) i paru powtarzanych w kółko komentarzy. Temat na pewno będzie podgrzewany aż do premiery serialu, dlatego opracowaliśmy dla Was zestaw ripost do pacyfikowania obsesjonistów.

Taktyka opiera się na założeniu, że trolle nie czytały "Kajka i Kokosza", a jeśli nawet czytały, to nic z tego nie pamiętają. Łatwo będzie im zatem wmówić, że ich erotyczne fantazje to pikuś w porównaniu z bezeceństwami, które Janusz Christa (rzekomo) przemycił w komiksach. Krótko mówiąc: na fejk-niusa odpowiadacie fejk-niusem. Wymaga to bardzo dobrej znajomości albumów i tu służymy pomocą.

Potyczkę z trollem można zacząć od dwóch ujęć z sypialni Kajka i Kokosza. Jak widać, woje dzielili ze sobą nie tylko przygody, ale i łoże. W dodatku wcale się z tym nie kryli.

"Na wczasach""Wielki turniej"

Jeśli to nie wystarczy, przechodzimy do konkretów. Oto Kokosz oraz pewien duchowny przyłapani w mocno krępującej i dwuznacznej sytuacji. Nie dajcie sobie wmówić, że był to przypadek odosobniony, bo Zbójcerze też lubili się oddawać wyrafinowanym igraszkom w męskim gronie.

"Na wczasach""Mirmił w opałach"

Kolejny przykład: Hegemon i Kapral. Bez trudu udowodnicie, że obaj panowie przebierali się w damskie fatałaszki i kazali do siebie mówić per "Księżniczko Hegemonio" oraz "Piastunko". To samo zresztą robił Walwuch, wódz Rarogów i zbój nad zbójami.

"Zamach na Milusia""Festiwal czarownic"

Teraz wracamy do Kajka. Poniższa scenka nawet nie wymaga komentarza.

"Woje Mirmiła"

Możecie też wspomnieć o męskich striptizach (wyjątkowo częstych w tej serii) albo zacytować pikantne one-linery w stylu "Spotkała nas zła przygoda" czy "Kokosz, oddaj fujarkę" (więcej w "Fujarce Łamignata").

"Dzień Śmiechały""Szkoła latania"

Przyparci do muru, sięgacie po tekst "Rodzinka.prl" o alternatywnych modelach rodziny w "Kajku i Kokoszu". Christa zostawił nam naprawdę sporo materiału. Wystarczy odrobina chorej wyobraźni i mamy trolla na widelcu. A więc szable albumy w dłoń i do boju!

Aha, jeszcze jeden drobiazg - unikajcie tematyki rasowej, bo w tej sprawie na Christę nie ma co liczyć. Na zaczepkę typu "Ciekawe kto w serialu będzie czarny?" od biedy możecie odpowiedzieć, że Oferma albo Gryz-Niewida. Jeśli troll tego nie kupi, zostają Czarne Trójkąty.

"Skarby Mirmiła""W krainie borostworów"

6 komentarzy:

 1. A gdzie Walwuch/Walwucha?
  Ostatnio parę jeszcze takich znajdowałem. Jak wypatrzę znowu to wam wyślę w komentarzach.

  Pozdrawia czytelników bloga Wit

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. nie miałem czasu poszukać dobrze ale jak chcecie to na pewno jeszcze w festiwalu czarownic Kajko przebiera się za kobietę (strony 11-13)
   Zobaczcie też 3 kadr 238 paska Szranków i Konkurów (kradzież łóżka z zawartością) ;)
   Ale z pewnością Gucek i Roch byli już hetero (zobaczcie na zdjęcia powieszone w ich kabinie)(Tajemniczy rejs: Śladem Porywaczy druga plansza kadr 7)
   Fajna zabawa wyłapywać takie ciekawostki
   ---
   Wit

   Usuń
  2. Dzięki. Walwuch uzupełniony :)

   Usuń
 2. Najlepszym przykładem z Christy (niestety nie Kajko i Kokosz) byłby Kajtek zakochany w transwestycie Zyg-Zaku (pannie Zazie)

  ---
  Wit

  OdpowiedzUsuń
 3. Smakowity tekst! Pamiętam jak udzieliłem obszernego wywiadu o "patologiach" w dobranockach, dla (chyba) Dziennika Bałtyckiego pt. "Gucio poleciał za... prochy". Niby niewinne bajki dla dzieci, a tam to dopiero się dzieje :) Strach się... bać :)

  OdpowiedzUsuń

Uwaga! Nie mamy możliwości przenoszenia komentarzy pomiędzy postami. Jeśli więc Twój komentarz dotyczy innego wpisu, po prostu nie zostanie opublikowany.