wtorek, 9 lutego 2021

Jest kolejny trailer!!!

Jeszcze nie ucichł szum wokół zapowiadanej na 28 lutego premiery serialu na Netfliksie, a już szykuje się kolejna adaptacja "Kajka i Kokosza"... a właściwie inscenizacja. Spektakl przygotowuje warszawski Teatr Syrena, który właśnie udostępnił nagranie z próby.

Na stronie Fundacji "Kreska" czytamy m.in.:

- Jestem zagorzałym wyznawcą tej serii komiksów - mówi reżyser Jakub Szydłowski. I wspomina: - Zdobycie wszystkich zeszytów było jednym z najważniejszych wyzwań w dzieciństwie. Wspaniała intryga, skrzący dowcip, genialne i konsekwentnie skonstruowane postaci. Każdy zeszyt był przedmiotem żywiołowych komentarzy, walk o kolejność lektury często jedynego dostępnego egzemplarza, handlu wymiennego oraz źródłem kultowych tekstów cytowanych na wszystkich przerwach w szkole. A istotą inscenizacji będzie zachowanie ducha pierwowzoru! A na potwierdzanie moich słów siłacz niech palnie pięścią w stół!

- Jestem podekscytowana tym projektem po tym, co zobaczyłam podczas próby - mówi Monika Walecka, p.o. dyrektor Teatru Syrena. - Reżyser i kompozytor mają bardzo dobrze przygotowany materiał, a aktorzy praktycznie od pierwszej próby byli już "w rolach". Muzyka w tym spektaklu będzie przepiękna, piosenki są mądre, dojrzałe, dzięki temu powstanie musical adresowany zarówno do dzieci jak i towarzyszących im rodziców.

- Jako wierny fan komiksów z serii "Kajko i Kokosz" z ogromnym entuzjazmem przyjąłem wiadomość o przeniesieniu tego kultowego tytułu na deski teatru. Spektakl będzie adresowany do szerokiego grona widzów, głównie do dzieci i młodzieży, ale niewątpliwie znajdzie też wielu fanów wśród starszego pokolenia, które się wychowało na komiksach Janusza Christy. Z tego powodu język (zarówno ten słowny jaki i muzyczny), którym będziemy operować, musi być uniwersalny. Taka też będzie muzyka – współczesna, oparta na nowoczesnych bitach oraz brzmieniach, ale i nie zabraknie musicalowych songów, pozwalających aktorom zaprezentować swój kunszt wokalny – mówi kompozytor Jakub Lubowicz.

Autorami adaptacji i dialogów w spektaklu "Kajko i Kokosz. Szkoła latania" są Marcin Zawada i Marcin Pieszczyk.

1 komentarz:

Uwaga! Nie mamy możliwości przenoszenia komentarzy pomiędzy postami. Jeśli więc Twój komentarz dotyczy innego wpisu, po prostu nie zostanie opublikowany.