czwartek, 5 lutego 2015

Nasze TOP-10

Aż dziw bierze czego to ludzie szukają na blogach. Na przykład na naszym szukają "Gwiezdnych Wojen", Jacka Gmocha, zagadek dla dzieci i klocków. Nie wierzycie? My też nie bardzo, dlatego opracowaliśmy oficjalny ranking naszych najpopularniejszych postów. Kryterium było jedno, za to stuprocentowo demokratyczne i bezstronne: liczba wyświetleń. Żadnych punktów za pochodzenie, ani za ogólny wyraz artystyczny.

Gdybyśmy sami mieli wybrać 10 najlepszych artykułów, pewnie znalazłby się wśród nich cykl o "Vaillancie", seria "2w1", "Kosmozagadki", czeska gra i kilka białych kruków. Byłoby w czym wybierać, przez te 4 lata nazbierało się prawie 600 wpisów. Ale to może innym razem. Dzisiaj głos ma towarzysz Klik.

#10
KiK c.d.: Derkacz, Raczkiewicz, Birek...
1.036 wejść


Dawno, dawno temu zorganizowaliśmy plebiscyt na kontynuatora serii "Kajko i Kokosz". Oto post, w którym odkryliśmy Zbyszka Derkacza - najlepszego zdaniem fanów kandydata na to stanowisko. Derkacz z miejsca podbił serca czytelników i w cuglach wygrał z 20 konkurentami.
#9
Nasze figurki narodowe
1.037 wejść


Miejsca 9 i 10 niemal ex aequo. Tu relacja z Warszawskich Targów Książki w 2014 r., na które przygotowaliśmy wystawę "Kajko i Kokosz w krainie LEGO". Na Stadionie Narodowym mali i duzi przez dwa dni oblegali nasze stoisko, podziwiali miniaturki i startowali w konkursach. Było super.
#8
Winiety ze Świata Młodych
1.160 wejść


Jeden z naszych najstarszych postów, do dziś regularnie odwiedzany, głównie poprzez wyszukiwarkę grafiki. Jego niesłabnąca popularność stanowi dla nas całkowitą zagadkę. Może chodzi o nostalgię za PRL-em, a może o handel makulaturą?
#7
Orły Mirmiła
1.444 wejścia


Piotr, jeden z naszych stałych czytelników zauważył, że znachor i sędzia piłkarski z komiksu "Woje Mirmiła" jest karykaturą Jacka Gmocha. Artykuł natychmiast zrobił furorę na forach futbolowych, a my zyskaliśmy wielu nowych fanów.
#6
Powrót do świata dzielnych wojów
2.123 wejścia


Darmowy PDF z drugim tomem fanowskiej monografii o "Kajku i Kokoszu". Poprzedni tom zajmuje w naszym rankingu wysokie, drugie miejsce. Autorem obu opracowań jest Arkadiusz Florek, znany w środowisku badacz-amator z Namysłowa.
#5
Z okazji Dnia Dziecka
2.440 wejść


Kolejnym evergreenem okazała się niepozorna, rysunkowa zagadka Christy z "Wieczoru Wybrzeża". Tajemnicą sukcesu są słowa "znajdź różnice", od lat wpisywane w wyszukiwarkę przez znudzone dzieci i ich zdesperowanych rodziców.
#4
Powrót do gwiazdozbioru Oriona
2.537 wejść


Fanowski, a jednocześnie oficjalny dodatek do "Kajtka i Koka w kosmosie", opublikowany jako darmowy PDF u nas i na stronie Egmontu. Jesteśmy z niego niezwykle dumni, bo to nasze autorskie opracowanie. Dla fanów lektura obowiązkowa!
#3
LEGO Kajko i Kokosz
3.652 wejścia


Pierwsza prezentacja naszych minifigurek Kajka i Kokosza, zrobionych z klocków LEGO. W ciągu pięciu dni zdjęcie obleciało pół fejsbuka i trafiło do naszego TOP-5. Entuzjastyczne komentarze można streścić w trzech słowach: "chcę to mieć!".
#2
Świat dzielnych wojów PDF
15.524 wejścia


Legendarna monografia Arka Florka ukazała się w 2005 r. w kilkunastu egzemplarzach. Nie mogliśmy pozwolić, żeby taki materiał pozostał nieznany, więc opublikowaliśmy go na blogu. Gdyby autor pobierał opłaty za ściąganie tego pliku, byłby teraz krezusem, a może i nababem.
#1
Jak Kajtek i Koko zostali rycerzami Jedi
26.285 wejść


Czy George Lucas czytał "Kajtka i Koka w kosmosie" zanim nakręcił "Gwiezdne Wojny"? Czy Koko był pierwowzorem Hana Solo? Ten sensacyjny post miał więcej wejść niż cała następna piątka razem wzięta! Tysiące ludzi przekazywało go sobie na Wykopie, JoeMonsterze i starwarsowych forach.

Dla pełnego obrazu tzw. preferencji czytelniczych, przedstawiamy ranking podstron. Jest ich tylko 7, więc ograniczymy się do TOP-5. Tu przynajmniej nie ma żadnego zaskoczenia.
 1. Bibliografia Janusza Christy, 14.559 wejść
 2. Okładki komiksów, gier itp., 9.753 wejścia
 3. Notka biograficzna Christy, 8.125 wejść
 4. Poszukujemy, 7.785 wejść
 5. Plebiscyt KiK c.d., 7.671 wejść
Następny taki ranking za jakieś cztery lata. Słowo zbójcerza. Aha, pamiętajcie o zagłosowaniu na nas w plebiscycie na Blog Roku 2014. Krwawy Hegemon stanowczo nalega, a Egmont namawia.

JUŻ JEST NOWA WERSJA TOP-10

2 komentarze:

 1. Odpowiedzi
  1. Wielkie dzięki - Tobie i wszystkim, którzy na nas głosowali. A kto jeszcze nie głosował ma czas do wtorku do południa.

   Usuń

Uwaga! Nie mamy możliwości przenoszenia komentarzy pomiędzy postami. Jeśli więc Twój komentarz dotyczy innego wpisu, po prostu nie zostanie opublikowany.