wtorek, 27 marca 2012

Rękawica siły

Specjaliści z NASA i General Motors skonstruowali rękawicę siły. Ustrojstwo nazywa się "K-glove" i na razie służy tylko do ściskania.


Jak słusznie zauważył jeden z czytelników Onetu, "mistrz Janusz Christa przedstawił prototyp lata temu w komiksie Kajko i Kokosz (album Na wczasach)." Dodajmy, że rękawica wynaleziona przez Jagę była nie tylko bardziej gustowna...


... ale i znacznie bardziej praktyczna!


Miała tylko jeden drobny mankament - zasilanie.


Ten nowy model też nie jest w stanie działać zbyt długo. W dodatku ma strasznie ciężkie baterie. I czym tu się chwalić, panowie Amerykanie?

6 komentarzy:

 1. Rękawice - a w zasadzie cały kostium znacznie ziwększajacy siłę ludzkiego organizmu wynalazła NASA na potrzeby lotów w kosmos.
  Tutaj Janusz Christa też okazał się proroczy w futurystycznych funkcjach kaftanów Kajtka i koka w kosmosie. Tylko, że Kajtek i koko włączali super-siłę za pomoca przycisku na kaftanie, a kombinezon NASA ma mięśnie działające stale.

  OdpowiedzUsuń
 2. Takich "wynalazków" Christy z pewnością znajdzie się więcej. Trzeba będzie kiedyś zrobić o tym posta.

  OdpowiedzUsuń
 3. Dlaczego na stronie Egmontu pojawiła się majowa premiera uzupełnionego komiksu KiK w Kosmosie a teraz zniknęła? Czy faktycznie będzie to wydane? Czy to był po prostu żart?

  OdpowiedzUsuń
 4. To rzeczywiście niepokojące. Może nie mogą zdążyć z przygotowaniem materiałów do druku?

  Robert z Gdyni

  OdpowiedzUsuń
 5. Jeżeli niedotrzymanie terminu miałoby oznaczać lepszą jakość, to ja z całego serca jestem za niedotrzymaniem terminu.

  OdpowiedzUsuń
 6. Ja też. Może zdecydują się zrobić wydanie w całości złożone z materiałów narysowanych w latach 1968-72, bez późniejszych przeróbek, które bardzo psuły spójność graficzną całości.

  Robert z Gdyni

  OdpowiedzUsuń

Uwaga, Twój komentarz nie ukaże się natychmiast, bo najpierw cenzura musi go zatwierdzić. Przepraszamy za przejściowe trudności. Prosimy nie regulować odbiorników.