czwartek, 29 marca 2012

Pożegnanie z Hodonem

Dzisiaj trafiła do kiosków "Rozprawa z Hodonem" - trzecia i ostatnia część gry komputerowej "Kajko i Kokosz: Twierdza Czarnoksiężnika" w wersji gazetkowej. W środku jak zwykle znajduje się płyta CD z grą, gazetka z solucjo-opowiadaniem (wielkie brawa za pomysł dla Dominika Dagiela) oraz dwustronny plakat formatu A2. Z jednej strony plakatu mamy ilustrację z okładki, bardzo ładnie skompilowaną przez Agnieszkę Sokra i Macieja Sojkę, a z drugiej strony autentyczny, prawie nieznany rysunek Janusza Christy, pochodzący z tej samej serii, co obrazki na plakatach z "Mirmiłowa Wielkiego" i "Podstępu Kaprala". Rysunek ten jest tylko podobny do puzzli (tych z kurą), powstał nieco później, a premierę miał w roku 1994 jako reklama przygodówki na Amigę. Teraz możemy go podziwiać w wersji pełnej, czyli z dymkiem.

Dodatkową atrakcją są prace, które zwyciężyły w ogłoszonym dwa miesiące temu konkursie na komiks o Kajku i Kokoszu. Pierwsze miejsce zajął Damian Galos z Krakowa, drugie - Staś Sikorski z Częstochowy, a trzecie - Sandra Serwatka z Modliborzyc. Laureatom serdecznie gratulujemy. Reprodukcje zwycięskich komiksów są mikroskopijne, ale przez lupę troszkę widać.


Dominikowi Dagielowi i wydawnictwu Egmont należą się podziękowania za tę edycję. Nawet nie za niepublikowane rysunki Christy, ale za powrót "Kajka i Kokosza" do kiosków. Przez te dwa miesiące mogliśmy poczuć taki sam dreszczyk emocji, jak za dawnych lat.

Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza

Uwaga! Nie mamy możliwości przenoszenia komentarzy pomiędzy postami. Jeśli więc Twój komentarz dotyczy innego wpisu, po prostu nie zostanie opublikowany.