wtorek, 20 marca 2012

Okładki #10. Zamach na Milusia

Myśleliście, że akcja okładkowa umarła z powodu wyczerpania się pomysłów? My też. Ale duch w narodzie nie ginie i czytelnicy znów zarzucili nas fanartami. Arek z Gdyni, mistrz kolażu i autor pamiętnego "Londyńskigo kryminału", przysłał nam "Zamach na Milusia" z dopiskiem "z pozdrowieniami dla panów Florków". To oczywiście odpowiedź na "Podziemny front" z poprzedniego odcinka.

Arek z GdyniŁukasz KucińskiŁukasz Kuciński

Następne dwa obrazki są dziełem Łukasza Kucińskiego, naszego stałego dostawcy okładek. Na poniższym filmiku znajdziecie dalszych kilkanaście mash-upów "Kajka i Kokosza" z komiksami Tadeusza Baranowskiego.


Również panowie Florkowie nie powiedzieli jeszcze ostatniego słowa. Oto ich trzeci filmik z serii "Fanowskie okładki". Po tematyce filmowej i thorgalowej, czas na klasykę polskiego komiksu. Najładniejsze kwiatki autorzy umieścili na końcu prezentacji, w tym urocze "Niesław, ty świnio" i "Rączki, rączki, Kajko".


Czwarty filmik (tym razem znów serialowo-muzyczno-literacki) już się podobno robi. Zobaczymy w nim m.in. następujące obrazki:

Arkadiusz i Piotr Florek

2 komentarze:

 1. Fanowskie okładki to po prostu rewelacja.
  Florkowie to mistrzowie!
  Wielkie dzięki.

  Przy okazji: czy znacie jakieś strony z fanowskimi okładkami zachodnich serii? (np. Thorgal, XIII, Blueberry, Aria, Pelissa, Lanfeust, Spirou itp.

  Będę wdzięczny za informacje.

  OdpowiedzUsuń
 2. Zrobiłem research tylko do Tintina, za to bardzo porządny.

  OdpowiedzUsuń

Uwaga, Twój komentarz nie ukaże się natychmiast, bo najpierw cenzura musi go zatwierdzić. Przepraszamy za przejściowe trudności. Prosimy nie regulować odbiorników.