sobota, 4 lutego 2012

Wuj Hieronim i kuzynka Prakseda

Od jakiegoś czasu pilnie obserwujemy (nie zawsze biernie) drzewo genealogiczne Kajka i Kokosza, stworzone przez Sebastiana Kawała. Schemat wciąż się rozrasta, o czym możecie się przekonać porównując poprzednie wersje (1 i 2). Ostatnio przybyło kilkunastu członków rodziny Kajtka: ciotka Tekla, wuj Hieronim, stryj Agamemnon i kuzynka Prakseda, a także liczna bezimienna dziatwa.


Wszystko to za sprawą zaledwie jednego paska z komiksu "Kajtek i Koko na wakacjach". Znajdziecie go na stronie 181 "Opowieści Koka". Mamy nadzieję, że na tym nie koniec.


Długo odwlekany przegląd tygodnia (a w zasadzie trzech tygodni):
  • Naprawdę myśleliście, że to już koniec "Czaru Relaksu"? Nic z tego! Właśnie ukazał się dodatkowy, 32 odcinek pod wielce wymownym tytułem "Słowo - zapewne - nie ostatnie". Tym razem Sebastian Chosiński podsumowuje całą zawartość legendarnego magazynu, przybliża postać rednacza Henryka Kurty i dorzuca wygodny przewodnik po poprzednich tekstach ze swojej sztandarowej serii. Gorąco polecamy!
  • Album "Kajtek i Koko: Profesor Kosmosik" już po raz drugi z rzędu został komiksem miesiąca! Tymczasem trwa plebiscyt lutowy, w którym startują aż dwa tomy "Kajtka i Koka": "Opowieści Koka" i "Profesor Kosmosik".
  • W Komiksowym podsumowaniu roku (Independent) wśród trzydziestu najciekawszych komiksów znalazł się album "Opowieści Koka". Co prawda redaktor Mamoń umieścił go na ostatnim miejscu, ale jak sam twierdzi, o kolejności decydował termin wydania.
  • Furorę w internecie robi artykuł Krzysztofa M. Karamańskiego "Kajko i Kokosz – ponadczasowa siła słowiańskiego humoru". Znajdziecie go w wielu miejscach, pierwotnie ukazał się na portalu Diarium.pl.
  • Przemysław Pawełek przeprowadził dla Polskiego Radia wywiad z Mateuszem Szlachtyczem, twórcą filmu "W ostatniej chwili". Materiał do odsłuchania na stronie Redakcji Polskiej PR Dla Zagranicy.
  • Krzysztof Tkaczyk zapowiada, że "Cyrkielnia" przygotowuje nową komiksową parodię: autor kryjący się pod pseudonimem Jonasz Chlusta snuje piękną opowieść o zakazanej miłości między synem woja, a młodym świniarczykiem w realiach mirmiłowego pastiszu pod tytułem "Pytomił w tarapatach".
  • Przemysław Mazur zrecenzował "Profesora Kosmosika" w serwisie KaZet. Dwie nowe recenzje gry "Twierdzy czarnoksiężnika" ukazały się na portalach Przygodówki.pl oraz w Strefie Imperium Gier.
  • Znany nam weselny duet Wodzirej Kajko i DJ Kokosz chwali się na YouTubie swoimi najlepszymi dokonaniami. Uwaga, oglądacie na własne ryzyko.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Uwaga! Nie mamy możliwości przenoszenia komentarzy pomiędzy postami. Jeśli więc Twój komentarz dotyczy innego wpisu, po prostu nie zostanie opublikowany.