środa, 1 czerwca 2011

Z okazji Dnia Dziecka

Dzisiaj Dzień Dziecka, czyli święto wszystkich fanów komiksu, bo jak wiadomo, komiksy są dla dzieci lub dla infantylnych dorosłych. I właśnie z tej okazji przygotowaliśmy dla Was dwa, na pozór dziecinnie proste zadania.

1) WYTĘŻ WZROK I ZNAJDŹ ... SZCZEGÓŁÓW

Poniższe rysunki wydają się identyczne, a jednak w paru miejscach się różnią... No właśnie, w ilu? Nie musicie nam przysyłać pokreślonych obrazków; wystarczy podać ile znaleźliście różnic. Dla utrudnienia zastosowaliśmy chwyt z lustrzanym odbiciem.

Oryginalna ilustracja ukazała się w Wieczorze Wybrzeża na Dzień Dziecka 1960 roku, czyli dokładnie 51 lat temu. W tamtym konkursie chodziło o znalezienie wszystkich przedmiotów zaczynających się na literę p.


2) MINI-KRZYŻÓWKA

Czy na pewno dobrze znacie bohaterów "Kajka i Kokosza"? Czas się o tym przekonać, rozwiązując drugie zadanie, czyli krzyżówkę. Poziomo wpiszcie imiona postaci widocznych na obrazkach, a rozwiązanie odczytacie w pionie, na żółtych polach.


Prawidłowe odpowiedzi podamy dziś wieczorem, a teraz już klikajcie w obrazki. Życzymy miłej zabawy i wszystkiego najlepszego w dniu naszego święta. Mieliśmy wieczne lizaki na nagrody, ale gdzieś nam się zapodziały. Kapral mówi, że były bardzo smaczne... Co???

----------------
A oto rozwiązanie zadania pierwszego (wygrał ggfh) i drugiego (wygrał foquet). Wiemy, że było ciężko, tym bardziej gratulujemy zwycięzcom.

7 komentarzy:

 1. Aż się wzruszyłem :-)... i pamiętajmy, że gry świetlicowe drogą do wyższej fazy przemian! Tylko nagród szkoda, a Kapralowi trzeba było dać zamiast lizaków miskę magicznej kaszy czarownicy Walwuchy.
  Piotr

  OdpowiedzUsuń
 2. ja tam widze 8 roznic w tych obrazkach

  OdpowiedzUsuń
 3. ...szczerze przyznam ,że w krzyżówce, aby odgadnąć imię postaci z 21 obrazka Festiwalu Czarownic musiałem się podeprzeć ściągą w postaci komiksów.

  ...a różnic znalazłem tylko 7 , ale nadal szukam ;-)

  OdpowiedzUsuń
 4. dobra. 10 roznic - fajna zabawa. prosze o wiecej :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Wygrywają foquet i ggfh. Bravissimo!
  Hasło z krzyżówki to rzeczywiście Krasnotek.
  ggfh, używałeś fotoszopa? :)

  OdpowiedzUsuń
 6. blisko. ja 6 a zona 4 znalazla - wydrukowalismy obrazki na folii :)

  OdpowiedzUsuń
 7. Świetna zabawa. Znalazłyśmy z córką 6 różnic. Jaka ilość jest prawidłowa?

  OdpowiedzUsuń

Uwaga! Nie mamy możliwości przenoszenia komentarzy pomiędzy postami. Jeśli więc Twój komentarz dotyczy innego wpisu, po prostu nie zostanie opublikowany.