niedziela, 6 lutego 2011

Christa w sobotę na Planete

Znamy już datę premiery filmu Sławomira Malinowskiego o Januszu Chriście. Dokument zobaczymy na kanale Planete w najbliższą sobotę, 12 lutego o godzinie 21:45. Powtórka w niedzielę 20 lutego o godzinie 13:20. Na portalu nadawcy ukazała się bardzo intrygująca zapowiedź:
W filmie o swych artystycznych początkach, które miały miejsce jeszcze w szkole, opowie sam Janusz Christa. Zdradzi również małym reporterom, którzy odwiedzili go przed laty, skąd czerpie pomysły do swych opowieści. O samym Chriście będą opowiadali jego przyjaciele, wydawcy i wnuczka. W filmie znalazło się kilka niezwykłych, nigdy dotąd nie opowiadanych historii i anegdot.
Zwiastun filmu obejrzycie w jednym z naszych poprzednich postów. Pozostało nam już tylko czekać na informację firmy Leader Film o zapowiadanej edycji dvd.

Przypomnijmy, że jest to drugi film dokumentalny o Januszu Chriście. Pierwszy, pt. "Janusz Christa - wywiad rzeka", zrealizowany przez Mateusza Szlachtycza i Szymona Holcmana, miał premierę podczas MFK 2008. Został też wyemitowany przez TVP Kultura w 36. wydaniu magazynu "Komix!", 2 grudnia 2008.

5 komentarzy:

 1. Nareszcie!!! Wspaniała wiadomość :-) A można gdzieś znaleźć w sieci ten odcinek magazynu "Komix"? Niestety akurat tego odcinka nie ma na stronie TVP. Może ktoś ma i mógłby wrzucić na YouTube'a ;-)

  OdpowiedzUsuń
 2. Jak na chwilę obecną nie wiem czy obejrzę program, bo zleciłem ojcu nagranie go, gdyż w trakcie emisji byłem po za domem. Dowiem się jutro rano czy nagrał...W magazynie 'Kultura' można znaleźć recenzję dokumentu.

  OdpowiedzUsuń
 3. W którym magazynie "Kultura"? Podrzucisz link, albo cokolwiek?

  OdpowiedzUsuń
 4. Dodatek do Gazety Prawnej. Postaram się jutro zrobić skan i jeśli chcesz, to Ci podeślę.

  OdpowiedzUsuń
 5. Jasne, że chcę. Podobno w piątkowej Wyborczej też coś było.

  OdpowiedzUsuń

Uwaga! Nie mamy możliwości przenoszenia komentarzy pomiędzy postami. Jeśli więc Twój komentarz dotyczy innego wpisu, po prostu nie zostanie opublikowany.