środa, 15 grudnia 2010

Olsztyn, kostiumy, komiksy

Wczoraj krótko i na gorąco poinformowaliśmy o olsztyńskim spektaklu "Kajko i Kokosz", a już dziś mamy kolejną porcję wiadomości o tym przedsięwzięciu. Na stronie Gazety Olsztyńskiej znaleźliśmy imponującą galerię kostiumów, zaprojektowanych przez scenografa Ewę Kochańską. Trzeba przyznać, że prezentują się znakomicie, znacznie lepiej niż te z filmiku o Jarmarku Warmińskim.

W tym miejscu było 9 projektów kostiumów, ale 09.11.2014 dostaliśmy takiego maila:

Witam,
Uprzejmie proszę o usunięcie rysunków kostiumów ze starej strony internetowej z 2010 roku (link powyżej). Zależy mi aby wszystkie moje prace były chronione na mojej prywatnej stronie internetowej.
Z wyrazami szacunku,
Ewa Kochańska


Rysunki oczywiście usunęliśmy.

W ramach promocji spektaklu Teatr ogłosił konkurs na komiks "Kajko i Kokosz – Tajemnica Pojezierza", skierowany do dzieci i młodzieży. Wczoraj jury w składzie Marcin Wakar i Jarosław Gach wyłoniło zwycięzców. Zdobywczynią pierwszej nagrody została 9-letnia Ola Rydel. Laureatom serdecznie gratulujemy i obiecujemy dołączyć ich komiksy do naszej bibliografii.


Na koniec jeszcze jedna niespodzianka. Przeglądając sylwetki aktorów, natknęliśmy się na zdjęcie Jarosława Borodziuka, który wcieli się w postać... no właśnie, sami zgadnijcie kogo? My nie mieliśmy najmniejszych wątpliwości, że to właściwy człowiek na właściwym miejscu.

9 komentarzy:

 1. o kurfa. To się nazywa dobrać aktora do roli!

  OdpowiedzUsuń
 2. łeee, on będzie grał Hegemona (z tego co napisane jest na stronie teatru...)

  OdpowiedzUsuń
 3. Jak to Kapral??? Ślepi jesteście? Ja mam pięknie pęknięty podbródek :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Hegemon wypisz wymaluj ale do Kaprala też pasuje.

  OdpowiedzUsuń
 5. sorry, ale jednak Kapral !!!

  ...a Krwawy Hegemon - niech żyje !!!

  OdpowiedzUsuń
 6. a ja z innej beczki. Wie ktoś, gdzie można kupić oryginalne rysunki Christy? Tylko nie mówicie o Allegro, bo tam 99% rzeczy to podróby (plansza za 400 zł, buuuhahaha). Bardziej jakiś kontakt do kolekcjonerów by się przydał...

  OdpowiedzUsuń
 7. @Anonimowy
  O takie rzeczy to najlepiej pytać na forach komiksowych np. Gildii Komiksu lub Alei Komiksu. Z mojej strony powiem tylko, że te plansze "za 400 zł" z których Pan(i) się wyśmiewa są w 100% oryginalnymi pracami Janusza Christy.

  OdpowiedzUsuń
 8. może i oryginały, ale jakoś nie mam przekonania do takich rzeczy przehandlowanych na Allegro. Kupić od prawdziwego zbieracza, poprzebierać... o, to jest coś ;)

  OdpowiedzUsuń

Uwaga! Nie mamy możliwości przenoszenia komentarzy pomiędzy postami. Jeśli więc Twój komentarz dotyczy innego wpisu, po prostu nie zostanie opublikowany.