wtorek, 21 grudnia 2010

Kto żyw, do Olsztyna

Premiera "Kajka i Kokosza" w olsztyńskim Teatrze Jaracza już za nami. To znaczy niezupełnie za nami, bo na niej nie byliśmy. Czego ogromnie żałujemy - tym bardziej, że fotografie, którymi zasypał nas dziś Teatr i Egmont są niesamowite. Kostiumy na scenie prezentują się jeszcze lepiej niż w w projektach. Aktorzy dobrani po mistrzowsku. Na stronie Życia Olsztyna jest już pierwsza recenzja i wygląda na to, że spektakl broni się nie tylko scenografią.
Spektakl jest miły i sympatyczny dla każdego, bez względu na wiek. [...] Najmłodszym widzom podoba się najbardziej to, że bohaterowie są idealnie tacy sami jak ci na rysunku, a nawet lepsi, bo żywi. [...] Na sztukę polecam wybrać się całą rodziną. Warto, bo zabawa przednia.
A więc kto żyw, do Olsztyna! I nie tylko dziatwa, bo jak zapewniała na konferencji prasowej reżyserka widowiska, Marta Ogrodzińska:
Zależało nam na tym, żeby znaleźć właśnie coś takiego, na czym młodzi widzowie będą się dobrze bawić, ale i ich rodzice nie będą się nudzić. A "Kajko i Kokosz" są po prostu kultową lekturą, dlatego na nią padł wybór.

Autorem zdjęć jest Tomasz Żurek. Prezentujemy również skan plakatu i przykładowe rozkładówki programu, który, jak mówi autorka poniższych prac, Larysa Materne, "jest komiksem zdjęciowym, dokumentującym - z przymrużeniem oka - proces prac nad spektaklem." Dziękujemy za materiały.

4 komentarze:

 1. Naprawdę nieźle to wygląda :-) Obawiałem się dużo gorszego efektu. Patrząc na te foty, zaczynam wierzyć, że można u nas zrealizować fajny film kostiumowy.

  OdpowiedzUsuń
 2. Zdjęcia prezentują się znakomicie. Kostiumy robią naprawdę wielkie wrażenie. Żałuję, że mieszkam po drugiej stronie Polski, chętnie bym się wybrał na ten spektakl.

  OdpowiedzUsuń
 3. Fantastyczne kostiumy, też żałuję,że to tak daleko...

  OdpowiedzUsuń
 4. Wygląda tak, jakby na deskach teatru niemal udało się ożywić ducha komiksów Christy. Wygląda pięknie!

  OdpowiedzUsuń

Uwaga! Nie mamy możliwości przenoszenia komentarzy pomiędzy postami. Jeśli więc Twój komentarz dotyczy innego wpisu, po prostu nie zostanie opublikowany.