sobota, 18 grudnia 2010

Nowy film o Januszu Chriście

Część z Was pewnie jeszcze nie ochłonęła po zapowiedzi olsztyńskiego spektaklu, a tu kolejna wspaniała wiadomość. W lutym 2011 na kanale Planete czeka nas premiera filmu dokumentalnego pt. "Christa". Jego twórcą jest Sławomir W. Malinowski - dziennikarz, reporter, autor licznych artykułów oraz audycji radiowych i telewizyjnych o Januszu Chriście (m.in. w Świecie Młodych, Na przełaj, Miliarderze, Radiu Olsztyn, Magazynie Drops, Teleexpressie i Panoramie), a przede wszystkim wieloletni przyjaciel sopockiego rysownika.

Niemal godzinny materiał, zrealizowany przez Leader Film, będzie zawierał unikalne, nigdy dotąd nie publikowane wywiady i rysunki, a także (UWAGA!) trzyminutową próbkę niedokończonej kreskówki "Kajko i Kokosz", którą na początku lat 90-tych opracowywano w Bielsku-Białej. Nie będziemy dłużej wystawiać Waszej ciekawości na próbę - zobaczcie zwiastun:


Trzymaliśmy tę informację w tajemnicy, odkąd tydzień temu pan Sławomir przywiózł nam do warowni trailer. Było ciężko, to był jeden z najdłuższych tygodni w historii naszego bloga. Dziś możemy już ujawnić, że film ukaże się także na DVD. Zaglądajcie na stronę producenta, gdzie wkrótce pojawią się pierwsze szczegóły. W oczekiwaniu na premierę, proponujemy sięgnąć po Zeszyty Komiksowe #9 i przypomnieć sobie obszerny wywiad ze Sławomirem Malinowskim ("Mikrofon, latawiec i walizka pełna fantów") oraz szkice Christy do bielskich animacji.

9 komentarzy:

 1. Wspaniała wiadomość na święta!!!

  OdpowiedzUsuń
 2. Absolutna rewelacja!!! Tak się cieszę, że powstał taki dokument o Panu Chriście. Nie mogę się doczekać, aby obejrzeć film w całości.

  OdpowiedzUsuń
 3. Aż strach pomyśleć, co szanowni Hegemon i Kapral przygotowali nam na 24 grudnia, jako prezent pod choinkę. Ostatnio szukałem informacji na temat tego filmu, gdyż miał ujrzeć światło dzienne już w 2009 i trochę straciłem już nadzieję :-)

  OdpowiedzUsuń
 4. Prezent pod choinkę szykuje Siłacz z Ofermą :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Jestem dumna :)Prace zaczęły się na początku ubiegłego roku więc trochę to trwało :) Ważne, że dobiegło końca :)Pozdrawiam wszystkich :)

  OdpowiedzUsuń
 6. OBEJRZAŁEM ten FILM !!!

  Bardzo mi się podobał.

  Zasługuje on na szerszą uwagę i cieszę się z pogłosek jakoby miał być wydany na DVD.

  Fajnie by było, gdyby LEader Film w Dodatkach na DVD zamieścił dokłądnie zdjęcia tego KLASERU Janusza Christy, w którym rozrysował całe Mirmiłowo i każdą z postaci wraz z wnętrzami, krajobrazami itp.

  OdpowiedzUsuń
 7. Chciałbym kupić ten film na zapowiadanym DVD.

  Plus: dodatki w formie niepublikowanych wcześniej, a pokazywanych podczas kręcenia filmuoryginalnych rysunków Christy.

  OdpowiedzUsuń
 8. A gdzie go obejrzeć Tera

  OdpowiedzUsuń

Jeśli chcesz wstawić w komentarzu działający link, zrób to w html-u. Powinno to wyglądać tak:
<a href="ADRES_LINKU">TWÓJ TEKST</a>
Podobnie robi się pogrubienie (bold):
<b>TWÓJ_TEKST</b>
i kursywę:
<i>TWÓJ_TEKST</i>
Powodzenia!