wtorek, 14 grudnia 2010

Kajko i Kokosz znów w teatrze

Christomania rozkręca się! Tomasz Kołodziejczak z wydawnictwa Egmont poinformował nas, że Teatr im. Stefana Jaracza w Olsztynie przygotowuje spektakl "Kajko i Kokosz" w reżyserii Marty Ogrodzińskiej, na motywach komiksu "Festiwal czarownic". Premiera odbędzie się 18 grudnia br.


Przypomnijmy, iż jest to już druga inscenizacja "Kajka i Kokosza"; poprzednią zrealizował Słupski Teatr Dramatyczny w roku 1986. A oto jak teatr z Olsztyna reklamuje swoje przedstawienie:
W starosłowiańskim grodzie rozpoczyna się walka o władzę, w której jedna strona stosuje podstęp, a druga czary. Żeby nie było zbyt poważnie - głównymi bohaterami całego zamieszania są Flip i Flap polskiego komiksu czyli Kajko i Kokosz, którzy po raz pierwszy trafiają do naszego Teatru. Kiedy Janusz Christa tworzył pierwsze tomy ich przygód, w bibliotekach trzeba było zapisywać się do lektury w kolejkach. Dziś wznowiony komiks święci triumfy w księgarniach i, jak twierdzi wydawca, "kolejne pokolenia czytelników zachwycają się przygodami dwóch dzielnych słowiańskich wojów". To jedna z najbardziej rozrywkowych młodzieżowych lektur - idealna do teatralnej adaptacji. Kajko i Kokosz bronią swojego rodzinnego grodu, wyciągają kasztelana Mirmiła z tarapatów, tylko po to, żeby razem wpaść w jeszcze większe i toczą kolejne potyczki ze Zbójcerzami i krwawym Hegemonem. Po raz pierwszy w teatrze, a nie na komiksowych kartach. Mamy nadzieję, że ten teatr będzie radosną, bezpretensjonalną zabawą zarówno dla młodych widzów, jak i ich rodziców, których przyciągną wspomnienia o młodzieńczych lekturach i przygodach.

Wprawdzie premiera jeszcze przed nami, ale szczęśliwcy mieli już okazję spotkać się z bohaterami spektaklu w sobotę 11 grudnia, podczas Jarmarku Warmińskiego.


Z niecierpliwością czekamy na pierwsze recenzje i... do zobaczenia w Olsztynie!

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Uwaga! Nie mamy możliwości przenoszenia komentarzy pomiędzy postami. Jeśli więc Twój komentarz dotyczy innego wpisu, po prostu nie zostanie opublikowany.