piątek, 14 września 2018

Dziś pijemy!

Już dziś na Międzynarodowym Festiwalu Komiksu i Gier w Łodzi będzie można napić się... lemoniady Kajko i Kokosz! Trzeba było aż 46 lat, żeby branża spożywcza zainteresowała się tą marką (inne komiksy miały więcej szczęścia). Jak informuje Fundacja Kreska, czyli licencjodawca, producentem napoju jest Browar Rzemieślniczy Jan Olbracht z Piotrkowa Trybunalskiego. Technolog z browaru, pan Kacper Włodarczyk zdradza kilka szczegółów:
Planujemy, że w najbliższym czasie napoje Kajko i Kokosz pojawią się w sprzedaży w całej Polsce. Napoje będą docelowo w kilku smakach produkowanych na bazie soku z owoców Yuzu ,Yerba Mate, białej herbaty z pędami sosny. Zależy nam również, by każda etykieta była w przyszłości wyjątkowym okazem dla kolekcjonerów i fanów Janusza Christy.
Sadząc po filmiku na profilu Fundacji, lemoniady podczas bifora nie powinno zabraknąć.

Na górze - zdjęcia z materiałów prasowych browaru Jan Olbracht.
Na dole - suchar bloga Na plasterki!!!

Ludzie z Fundacji twierdzą, że zainspirowała ich oranżada Bolek i Lolek (zdjęcie nr 1). Ale nasi czytelnicy doskonale wiedzą, że to MY PIERWSI wpadliśmy na ten pomysł, a było to sześć lat temu w Prima Aprilis (zdjęcie nr 2). Jak myślicie, należą nam się tantiemy?

6 komentarzy:

 1. Hej, wiadomo coś, czy ulegnie zmianie zawołanie "by Zeus and Saint Vitus"?? Bo dla mnie to jest po prostu porażka, tym bardziej powinniśmy naszą słowiańską mitologie pokazywać światu. Inne kraje wypromowały swoje Zeusy, Odyny, to dlaczego my nie możemy?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. A gdzie to zawołanie widziałeś? Na lemoniadzie?

   Usuń
  2. W angielskim tłumaczeniu komiksu Kajko i Kokosza.

   Usuń
  3. To pisz z łaski swojej pod postem o wersji angielskiej, a nie byle gdzie. Ten blog to nie śmietnik.

   Usuń
 2. A czy pod nakrętkami są jakieś cytaty z serii?
  Albo wizerunki bohaterów do kolekcjonowania?
  Czy będzie specjalna edycja podstawek pod napoje, albo szklanek?

  OdpowiedzUsuń

Uwaga! Nie mamy możliwości przenoszenia komentarzy pomiędzy postami. Jeśli więc Twój komentarz dotyczy innego wpisu, po prostu nie zostanie opublikowany.