piątek, 14 września 2018

Dziś pijemy!

Już dziś na Międzynarodowym Festiwalu Komiksu i Gier w Łodzi będzie można napić się... lemoniady Kajko i Kokosz! Trzeba było aż 46 lat, żeby branża spożywcza zainteresowała się tą marką (inne komiksy miały więcej szczęścia). Jak informuje Fundacja Kreska, czyli licencjodawca, producentem napoju jest Browar Rzemieślniczy Jan Olbracht z Piotrkowa Trybunalskiego. Technolog z browaru, pan Kacper Włodarczyk zdradza kilka szczegółów:
Planujemy, że w najbliższym czasie napoje Kajko i Kokosz pojawią się w sprzedaży w całej Polsce. Napoje będą docelowo w kilku smakach produkowanych na bazie soku z owoców Yuzu ,Yerba Mate, białej herbaty z pędami sosny. Zależy nam również, by każda etykieta była w przyszłości wyjątkowym okazem dla kolekcjonerów i fanów Janusza Christy.
Sadząc po filmiku na profilu Fundacji, lemoniady podczas bifora nie powinno zabraknąć.

Na górze - zdjęcia z materiałów prasowych browaru Jan Olbracht.
Na dole - suchar bloga Na plasterki!!!

Ludzie z Fundacji twierdzą, że zainspirowała ich oranżada Bolek i Lolek (zdjęcie nr 1). Ale nasi czytelnicy doskonale wiedzą, że to MY PIERWSI wpadliśmy na ten pomysł, a było to sześć lat temu w Prima Aprilis (zdjęcie nr 2). Jak myślicie, należą nam się tantiemy?

2 komentarze:

  1. Hej, wiadomo coś, czy ulegnie zmianie zawołanie "by Zeus and Saint Vitus"?? Bo dla mnie to jest po prostu porażka, tym bardziej powinniśmy naszą słowiańską mitologie pokazywać światu. Inne kraje wypromowały swoje Zeusy, Odyny, to dlaczego my nie możemy?

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. A gdzie to zawołanie widziałeś? Na lemoniadzie?

      Usuń

Uwaga, Twój komentarz nie ukaże się natychmiast, bo najpierw cenzura musi go zatwierdzić. Przepraszamy za przejściowe trudności. Prosimy nie regulować odbiorników.