piątek, 14 lipca 2017

Oskar i Fabrycy

Kiedy w ubiegłym roku prezentowaliśmy kilka wstępnych plansz "Oskara i Fabrycego" Mietka Fijała, nie sądziliśmy, że efekt końcowy będzie aż tak dobry! A teraz już wiemy, że po prostu mieliśmy nosa, wystawiając jego kandydaturę w plebiscycie "KiK c.d.". Zobaczcie sami:


"Straszne smoczysko" ukaże się we wrześniu nakładem Egmontu. Oto oficjalna zapowiedź:
Przygodowo-fantastyczny komiks dla dzieci. Dwaj chłopcy z jednej klasy – Oskar i Fabrycy – podczas wycieczki do starego królewskiego zamku niespodziewanie zostają przeniesieni w czasie do nieznanego im średniowiecznego świata, gdzie mają zgładzić groźnego smoka. Album powstał jako rozwinięcie krótkiej historii nagrodzonej w trzeciej edycji "Konkursu imienia Janusza Christy na komiks dla dzieci".
Czy następnym krokiem będzie udział Mietka w trzecim tomie "Nowych przygód" Wiadomo-Kogo? Mamy ogromną nadzieję, że tak.

8 komentarzy:

 1. Bardzo fajnie. Do zmiany kolory, font, dymki (układ na planszy i dzióbki dymków) i będzie super.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Podobają mi się te oszczędne tła, bardzo w stylu Christy z okresu "Zyg Zaka".

   Usuń
  2. Kolory mi się podobają, ale komputerowe dymki faktycznie kiepsko wyglądają.

   Ale po za tym rysunki wyglądają świetnie! Szczególnie dobrze wyglądają sceny slapstikowe (i te onomatopeje).

   -Kleszcz-

   ps. Nie wiem, jak wam, ale mi scena, jak król się wkurzył od słowa "wesele", bardzo mi się skojarzyła ze sceną z "Czarnego Rycerza", jak Kajtek i Kosmosik oberwali po powiedzeniu "Do wesela się zagoi!"

   Usuń
 2. Kreska naprawdę super. Uważam , że Pan Mietek naprawdę zna się na swojej robocie i właśnie w Jego wykonaniu widziałbym dalsze przygody Kajka i Kokosza. Ale jeżeli będzie wolał rysować "Swoich bohaterów" to i tak będę kupował Jego komiksy. Mam nadzieję , że Pan Mietek będzie jutro w Grodzisku i że Go poznam i zamienię parę słów. Pozdrawiam serdecznie - Tomek z Tczewa -

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Niestety, nie będę w Grodzisku. Zbyt daleko, poza tym praca nie puszcza. Mam jednak szczerą nadzieję, że kiedyś uda nam się spotkać, pogadać, powspominać np. na festiwalu w Łodzi. Pozdrawiam serdecznie, Mietek.

   Usuń
 3. Wygląda bardzo obiecująco. Nie musi robić "Nowych Przygód" (chociaż oczywiście może). Oby rozwijał własne pomysły!

  OdpowiedzUsuń
 4. Gdyby podmienic imiona chlopców na Kuka i Ryka to byłaby kolejna kontynuacja ;)
  Przykladowa plansza jest bardzo zabawna, a jesli mowa o komiksie w "duchu twórczosci Janusza Christy" to jest to strzał w dziesiątke

  OdpowiedzUsuń
 5. Bardzo fajnie to wygląda. Taki komiks w starym dobrym stylu. Akcja i przygoda! Wojtek K.

  OdpowiedzUsuń

Uwaga! Nie mamy możliwości przenoszenia komentarzy pomiędzy postami. Jeśli więc Twój komentarz dotyczy innego wpisu, po prostu nie zostanie opublikowany.