czwartek, 3 listopada 2016

SONDA: Najlepszy z najlepszych

Zapewne każdy z nas ma ulubiony album o Kajku i Kokoszu. Dla mnie absolutnym numerem jeden jest "Złoty puchar", ale wiem, że część fanów woli "Na wczasach", a jeszcze inni "Dzień Śmiechały". Z kolei sam Janusz Christa uważał, że najlepsze są "Szranki i konkury". Przyznam, że zawsze ciekawiło mnie jak rozkładają się sympatie czytelników, stąd pomysł na przeprowadzenie niezobowiązującej sondy. Chwileczkę, jeszcze nie klikajcie! To coś pod spodem to tylko obrazek.


Prawdziwy formularz znajdziecie w bocznym menu, pod zdjęciem Janusza Christy (albo tutaj, jeśli wchodzicie przez komórkę). Głosować można na jeden ulubiony komiks spośród wszystkich 14 stworzonych przez Mistrza. Historii z "Wieczoru Wybrzeża" nie dzieliłem na tomy, a "Urodzin Milusia" nie rozbijałem na opowiastki. Gdyby komuś wszystko się pokiełbasiło, to tu jest komplet okładek. Pośpiechu nie ma, można się zastanawiać - sonda będzie wisiała tak długo, aż uda się wyłonić zdecydowanych faworytów. Zapraszam do zabawy.

PS. Głos za Janusza Christę już oddałem.

PPS. Jeśli ktoś najbardziej lubi "Rozprawę z Dajmiechem", to oddaje głos na "Wojów Mirmiła", których "Rozprawa" jest częścią.

EDIT: I już po sondzie. Wyniki tutaj.

11 komentarzy:

 1. Szkoda ze nie można zagłosować np na 3 ;-) ciężko było wybrać 1 ulubiony, choć przynajmniej dla mnie, na czele kajkoszowych komiksów są 3 pierwsze :-)
  Fajnie by było zrobić podobną sondę dla komiksów z kajtkiem i koko. Tylko zastanawiam się czy z takiego zestawienia nie należałoby wykluczyć kosmosu, który przynajmniej z artystycznego punktu widzenia, jest poza wszelką konkurencją.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Pewnie mogliśmy, ale głosowanie na jeden tytuł wymaga porządnego namysłu, a przy trzech to się klika na zasadzie "co by tu jeszcze..." :) Z "Kajtkiem i Kokiem" fajny pomysł, z wykluczeniem "Kosmosu" jeszcze fajniejszy. A potem wielki finał: najlepszy Kajko i Kokosz kontra najlepszy Kajtek i Koko.

   Usuń
 2. Ja osobiście bardziej cenie kajtka i koko, choć pierwsze 3 komiksy z kajkiem i Kokoszem wcale nie są słabsze. Podobało mi się w tych paskach to że co chwile był zwrot akcji i trudno było przewidzieć w jakim kierunku akcja się rozwinie. Te wcześniejsze komiksy bardziej przypominały serial a późniejsze Kokosze bardziej film. Zresztą sam Christa mówił że musiał od razu mieć przygotowany scenariusz całej historii co było dużą zmiana w stosunku do pracy w wieczorze wybrzeża. Nie mówię że późniejsze kokosze były złe. Mnie po prostu urzekly te paskowe, nieprzewidywalne komiksy :-)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. W pełni się pod tym podpisuję.

   Usuń
  2. Ja dokładnie z tego samego powodu wybrałbym „Szranki i konkury” lub „Wojów Mirmiła”, chociaż pierwszym komiksem Mistrza, który poznałem w całości na bieżąco, był „Dzień Śmiechały” (to, że oba pierwsze komiksy mogłem poznać również w latach 80. dzięki „Wieczorowi”, też oczywiście nie jest bez znaczenia). A „Kajtek i Koko w kosmosie” z racji swej wielkości zasługuje chyba na osobny plebiscyt, w którym można by wskazać ulubioną część komiksu według podziału zastosowanego w pełnym wydaniu Egmontu z 2012 :).

   Gdańszczanin’74

   Usuń
 3. Zagłosowałem na Szranki, ale żałuję, że nie mogłem oddać dwóch głosów, bo Dzień Śmiechały też jest mega. Oczywiście wszystkie tomy są mega, ale te dwa lubię najbardziej.

  OdpowiedzUsuń
 4. Ja wszystkie lubię i nie mógłbym wybrać jednego, a nawet trzech. Ale pamiętam w owych czasach wspaniałych, bardzo lubiłem te wydania, których sam nie posiadałem. A to dlatego, że te które były w mojej kolekcji wyczytywałem wzdłuż i wszerz.

  OdpowiedzUsuń
 5. Oddać głos na 1 (słownie: jeden ) ulubiony album z przygodami K i K przypomina pytanie z gatunku " kogo bardziej kochasz - mame czy tate ".
  Oddałem głos na " Złoty puchar" .
  PRZEPRASZAM WAS INNE KOCHANE ALBUMY !

  OdpowiedzUsuń
 6. Byłaby fajna ankieta najlepszych komiksów Christy z "Relaxu"

  -Kleszcz-

  OdpowiedzUsuń

Uwaga! Nie mamy możliwości przenoszenia komentarzy pomiędzy postami. Jeśli więc Twój komentarz dotyczy innego wpisu, po prostu nie zostanie opublikowany.