poniedziałek, 28 listopada 2016

(FANART) Kajko wraca do kopalni

Od Adama Kałuży dostaliśmy dwa plakaciki BHP. Niestety, znalazca nie pamięta gdzie je wygrzebał. Obrazki są tak małe, że nie da się przeczytać nazwiska rysownika. Być może jest to ten sam artysta, który już raz przerobił Kajka na górnika (patrz: kufel z Bełchatowa).


Plakacik z uroczym hasłem o protezach to oczywiście kadr z "Na wczasach". Ale tego ze sztygarem nijak nie możemy zidentyfikować, choć też na kilometr pachnie Christą. Pomożecie? Ten ze sztygarem pochodzi z "Wojów Mirmiła", co podpowiedział nam Wojtek Obremski. Brawo za rewolucyjną czujność!


EDIT: Wiemy już skąd się wzięły plakaciki - ze strony www Jastrzębskiej Spółki Węglowej. Żeby je znaleźć, trzeba zagrać w grę planszową "Robota na Grubie" i postawić pionek na polu ze szkoleniem BHP (nie da się go ominąć).


Na koniec wyjaśnienie - odkrywca plakacików, Adam Kałuża jest autorem gry planszowej "Kajko i Kokosz: Wielki wyścig" (Egmont 2009). Wiedziałem, że skądś znam to nazwisko...

4 komentarze:

  1. Wojciech Obremski: "Rozprawa z Dajmiechem" - scena, w której Niesław natyka się na pobitych przez "buntowników" członków drużyny :)

    OdpowiedzUsuń
  2. Małe wyjaśnienie, wiem gdzie je znalazłem, ale za bardzo nie mogę powiedzieć gdzie ;-)

    OdpowiedzUsuń
  3. Toż to forma fanartu! Czyżby twórcy oglądali nasze Fanowskie okładki i się zainspirowali? :-)

    OdpowiedzUsuń

Uwaga! Nie mamy możliwości przenoszenia komentarzy pomiędzy postami. Jeśli więc Twój komentarz dotyczy innego wpisu, po prostu nie zostanie opublikowany.