środa, 30 listopada 2016

Kajko i Kokosz idą do szkoły

Jak informuje "Dziennik Gazeta Prawna", w nowej podstawie programowej "Szkoła latania" ma być lekturą obowiązkową dla IV klasy podstawówki. Od jutra zaczynamy pisać bryk.

6 komentarzy:

 1. A mnie zawsze ten kadr głowił. Bo mamy ujęcie warowni, opisującej kim są Zbojcerze, nagle ten kadr bez narracj i przechodzimy do Kaprala... Mam wrażenie, że tu w oryginalnym zamyśle miała być narracja wyjaśniająca kto to Hegemon ale wyleciała z tajemniczego powodu.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ja myślę, że Christa zwyczjnie zapomniał napisać ten tekst. Na przykład na oryginale pierwszej planszy mojego komiksu "Pisarze kontra Malarze"(https://komiksykleszcza.wordpress.com/2017/09/19/pisarze-kontra-malarze/) nie było tekstu "Mieszkańcy żyli beztrosko...". Dopiero siostra zwróciła uwagę, że czegoś na pierwszym kadrze brakuje, więc dopisałem na komputerze.

   -Kleszcz-

   Usuń
 2. Mój syn idzie od września 2017 do czwartej klasy.
  Jutro zabieram się za czytanie lektur razem z nim.

  OdpowiedzUsuń
 3. Znalazłem przed chwilą taką stronkę z lekturami i tam była "Szkoła Latania". Serce boli, jak się czyta niektóre komentarze...
  https://docer.pl/doc/ns5s5
  Ale z drugiej strony tak szczerze... to akurat się dzieciakom nie za bardzo dziwię, bo "Szkoła Latania" to akurat najgorszy album (moim zdaniem). Przede wszystkim ten komiks byłby lepszy, gdyby był 2/3 razy krótszy. Jak Egmont wyda te integrale, to postaram się napisać recenzję i więcej na ten temat się wypowiem.

  -Kleszcz-

  OdpowiedzUsuń
 4. Gdyby był o 2/3 krótszy, to pewnie dałoby się go przeczytać na przerwie przed lekcją J. Polskiego, a tak trzeba czytać w domu. Mnie też dziwią takie komentarze. Pamiętam pokątne czytanie komiksów Christy ( w tym "Szkoły Latania")gdy mieliśmy luźne lekcje - tzw. "zastępstwa" w podstawówce. Nawet mi do głowy wówczas by nie przyszło, że można by te dzieła kojarzyć ze szkolnym przymusem.

  Robert z Gdyni

  OdpowiedzUsuń
 5. Zadawanie lektur w szkole niszczy literaturę!

  -Kleszcz-

  OdpowiedzUsuń

Uwaga! Nie mamy możliwości przenoszenia komentarzy pomiędzy postami. Jeśli więc Twój komentarz dotyczy innego wpisu, po prostu nie zostanie opublikowany.