sobota, 28 stycznia 2012

Cichy następca

Straciliśmy już wszelką nadzieję, że Zbyszek Derkacz kiedykolwiek wskoczy w buty po Chriście. Tymczasem Sławek Kiełbus, czyli następca "namaszczony" przez samego Mistrza, właśnie w nie wskakuje, tyle że po cichu i bez afiszowania się. Zobaczcie co znaleźliśmy na jego blogu - oto grafika do najnowszych puzzli firmy Trefl pt. "Piraci".


A teraz sami oceńcie, czy rysunek Kiełbusa bardziej Wam przypomina stare puzzle Trefla pt. "Shanty" z ilustracją Christy...


...czy jeszcze starszy, tajemniczy obrazek, będący tych "Shantów" pierwowzorem.


Tak czy owak, Trefl znalazł znakomity sposób, by taktownie nawiązać do twórczości Janusza Christy (który przyjaźnił się z założycielem Trefla, panem Kazimierzem Wierzbickim). Natomiast Sławomir Kiełbus wywiązał się z zadania wręcz wzorowo - cytaty są czytelne, ale nie sposób zarzucić mu wtórność. A może Sławek dałby się jednak namówić na komiks o Kajku i Kokoszu? Spróbujemy z nim o tym pogadać, a tymczasem możecie już zacząć szukać w sklepach puzzli z serii "Chaotic". Wyglądają tak:

5 komentarzy:

 1. O! Tego drugiego rysunku nie widziałem. Starałem się uniknąć wtórności, a kusiło mnie... np. żeby zrobić parkę w hamaku, ale to już byłby plagiat.

  OdpowiedzUsuń
 2. powrót Kajka i Kokosza w wykonaniu p. Sławka, zdaje się być fajnym pomysłem.

  OdpowiedzUsuń
 3. A może by w Treflu pomyśleli o wznowieniu Puzzli z rysunkami J. Christy.

  Robert z Gdyni

  OdpowiedzUsuń
 4. Popieram pomysł wyżej, czekamy z niecierpliwością ! :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Też jestem za tym żeby zrobić wznowienie rysunków j. Christy, sam bym kupił wszystkie takie zestawy :)

  OdpowiedzUsuń

Uwaga! Nie mamy możliwości przenoszenia komentarzy pomiędzy postami. Jeśli więc Twój komentarz dotyczy innego wpisu, po prostu nie zostanie opublikowany.