niedziela, 1 stycznia 2012

Lubawa z łasiczką

Noworoczny przegląd niusów zaczynamy od mash-upu Christy z Leonardem. Rysunek Łukasza Kucińskiego powstał na marginesie naszej akcji okładkowej i nie mogliśmy odmówić sobie przyjemności pokazania go przy pierwszej okazji. A teraz już czas na internetowe wieści:

Szczęśliwego Nowego Roku i do zobaczenia wkrótce.

3 komentarze:

 1. Gawęda ma rację. Ten film to dno, które efektami wizyjnymi ma przykryć miernotę treści i uwiarygodnić jedynie słuszną tezę "twórców", że tzw. komuna gnębiła komiks. Znamienne jest wsparcie IPN-u (horror). Szkoda tylko, że nie wspomnieli jak dzisiaj miewa się polski komiks? Gdzie ci wspaniali twórcy?, gdzie te wspaniałe komiksy? Dziwię się, że ktoś możę łykać te wyprane z rozumu bzdury. To wszystko przypomina indoktrynację komunistyczną po wojnie. Wówczas też wielu dało się nabierać na ferowane kretyństwa. Żałuję jeszcze, że Wy na swoim blogu bronicie czegoś co przy odrobinie obiektywizmu i analizy obronić się nie da.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. No cóż, opinie są jak... sami wiecie co. Można temu filmowi zarzucać rozmaite rzeczy, co i tak nie zmienia faktu, że jest to najlepszy jak dotąd film o komiksie PRL-owskim. Kondycja współczesnego polskiego komiksu nie ma tu nic do rzeczy.

   Usuń
 2. No cóż, Panie Anonimowy, nie wiem do czego Pan bije. Jeśli do problemów związanych z problemami komiksowymi w tamtym okresie to albo Pan nie pamięta tamtych czasów np. z racji wieku, albo nie chce pamiętać, albo był Pan po innej stronie barykady. Problemy były i nie ma co zaprzeczać.

  Fakt, że obecnie polski komiks stoi na takim a nie innym poziomie (poziom samych komiksów zresztą nie jest zły, problem jest z zaistnieniem), nie ma nic do rzeczy, to całkiem inna historia.

  Bardzo się cieszę, że taki film powstał i że zaistniał, co nie jest w obecnych czasach proste.

  OdpowiedzUsuń

Uwaga, Twój komentarz nie ukaże się natychmiast, bo najpierw cenzura musi go zatwierdzić. Przepraszamy za przejściowe trudności. Prosimy nie regulować odbiorników.