niedziela, 17 lipca 2011

Wojewódzki Christa

Już za dwa dni, 19 lipca będziemy obchodzić 77. rocznicę urodzin Janusza Christy. Z tej okazji na oficjalnym portalu Urzędu Marszałkowskiego Województwa Pomorskiego "Wrota Pomorza" ukazał się artykuł Anety Konopackiej pt. "Niech co Krwawy Hegemon? Niech żyje! I na plasterki...", a Kajko i Kokosz pojawili się na stronie głównej jako bohaterowie tygodnia. Jest to kolejny pozytywny sygnał, że władze samorządowe Pomorza (najpierw na poziomie lokalnym, a teraz wojewódzkim) gotowe są sięgać po dorobek Christy by promować region i podkreślać lokalną tożsamość. Polecamy lekturę artykułu, mieliśmy w jego powstaniu skromny udział. A teraz idziemy za ciosem i przygotowujemy dla "Wrót Pomorza" kajtkowy wkład do kalendarium. Tymczasem gdzie indziej:
  1. W ramach obchodów 50-lecia sopockiego klubu Non-Stop, odbędzie się dziś wielka feta dla uczczenia 90. urodzin Franciszka Walickiego - ojca polskiego rock'n'rolla i scenarzysty komiksu "Hair po polsku".
  2. W serwisie Onet Gry ukazała się obszerna recenzja planszówki "Kajko i Kokosz: Wyprawa śmiałków". Podobało się i recenzentowi i zaproszonym do gry dzieciom.
  3. Sebastian Chosiński omawia kolejne Relaxy. W czwartym odcinku serii pt. "Podstępni Niemcy i 'komunista' Miluś" mamy aż trzy komiksy Christy ("Dżdżownica", "Bajka" o Ledzie i pierwszy odcinek "Kajka i Kokosza"), a w piątym pt. "Bohaterscy krasnoarmiejcy i internacjonalista Chrobry" - dwa ("Bajka" o Izobeldzie oraz "Pan paparura i pies Aj").
  4. Niejaki Kacper5 vel Hejhacz opublikował w sieci nowelkę pt. "Przygody Kapitana Mirmiła". Nie dajcie się nabrać, tekst nie ma nic wspólnego z "Kajkiem i Kokoszem", jest to amatorskie opowiadanie sf osadzone w świecie gry Spore. Autor nie zraża się krytyką i publikuje gdzie może: na forum Spore, na Małej Książnicy i na portalu Nowej Fantastyki.

Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza

Uwaga! Nie mamy możliwości przenoszenia komentarzy pomiędzy postami. Jeśli więc Twój komentarz dotyczy innego wpisu, po prostu nie zostanie opublikowany.