piątek, 6 maja 2011

Rycerze nieba

Mamy nowego faworyta w naszym nieustającym konkursie na najdziwniejsze znalezisko. Oto "Рыцари неба" (Rycerze nieba), czyli rosyjska wersja komputerowej platformówki "Kajko i Kokosz: Szkoła latania". Grę wydała firma Медиа-Сервис 2000 (Media-Serwis 2000) w roku 2006. W opisie wyraźnie zaznaczono, że chodzi o adaptację znanego polskiego komiksu, imiona Kajka i Kokosza napisane zostały w oryginale, alfabetem łacińskim. Uwagę zwraca niezła komiksowa okładka, znacznie ciekawsza niż w wydaniu niemieckim, angielskim czy włoskim. Jak tylko zdobędziemy egzemplarz, postaramy się podać więcej szczegółów.


To nie koniec. Na stronie Mirage Interactive natknęliśmy się na ślady kolejnej wersji językowej, tym razem słowackiej. Tytuły obu części brzmią: "Kajko a Kokoš - Škola Lietania" oraz "Kajko a Kokoš - Zázračný Liek". Idąc tym tropem znaleźliśmy oryginalne zdjęcia, na których wyraźnie widać, że druga część ukazała się u naszych południowych sąsiadów w roku 2005... a więc wcześniej niż w Polsce? Na pierwszych trzech fotkach widzicie wersję słowacką, na kolejnych - czeską (tytuł "Kajko a Kokoš - Zázračný Lék" niby identyczny, ale nie do końca). Obie gry wyszły na także Węgrzech, pod angielskimi tytułami. Będziemy szukać dalej!


Przypominamy, że w Czechach ukazała się również komputerowa przygodówka "Kajko i Kokosz" z roku 1994 ("Příhody z Galské země").

Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza

Uwaga! Nie mamy możliwości przenoszenia komentarzy pomiędzy postami. Jeśli więc Twój komentarz dotyczy innego wpisu, po prostu nie zostanie opublikowany.