poniedziałek, 24 stycznia 2011

(FANART) Gangsta KiK

Pod koniec grudnia ub.r. ukazał się trzeci numer antologii "Komiksownia", wydawanej przez PKWiMBP w Gdańsku. Znaleźliśmy w nim taką oto dwuplanszową parodię "Kajka i Kokosza" autorstwa Daniela Krajnika.


Nie regulujcie monitorów, w wersji papierowej dialogów też nie da się przeczytać bez lupy. Chodzi w każdym razie o porachunki gangsterskie pomiędzy wojami Mirmiła i Hegemonem (jak w szorcie "Karko i Rokosz" Piątkowskiego & Adlera). Albumik dostępny jest na Allegro. Przypomnijmy, że poprzedni numer "Komiksowni" w całości poświęcony był Januszowi Chriście.

Tematyka komiksu Krajnika przypomniała nam o podobnym, choć niedokończonym projekcie, który już dawno chcieliśmy omówić, ale jakoś nie było okazji. Otóż od kilku miesięcy wisi na blogu Trzy Ponure Grzyby krótki scenariusz Anonimowego Grzybiarza vel Jana Sławińskiego pt. "Jako i Tako" oraz dwa kadry wykonane przez Norberta Rybarczyka (a na Digarcie - szkice postaci). Swego czasu Grzybiarz szukał rysownika, który przejąłby pałeczkę po Rybbie, więc jeśli jest to nadal aktualne, zapraszamy z gotowym materiałem na "Plasterki". Lojalnie uprzedzamy, że pieniędzy z tego nie będzie.

2 komentarze:

  1. O, dzięki.
    Niestety rysownik ciągle się nie znalazł, może dzięki Waszej notce ktoś się zgłosi. Byłoby fajnie.
    Pozdrawiam, Grzybiarz.

    OdpowiedzUsuń

Uwaga! Nie mamy możliwości przenoszenia komentarzy pomiędzy postami. Jeśli więc Twój komentarz dotyczy innego wpisu, po prostu nie zostanie opublikowany.