czwartek, 25 listopada 2021

Aleja Janusza Christy w Ostrołęce

Fot.: Łukasz Jasiński

Ta piękna aleja już wkrótce będzie nosiła imię Janusza Christy. To pewne! Dziś władze Ostrołęki oficjalnie zatwierdziły projekt nadania alejkom w Parku Miejskim imion polskich twórców komiksów. Aleja Janusza Christy zacznie się przy Skwerze Polskiego Komiksu, przetnie aleje Szarloty Pawel, Jerzego Wróblewskiego i Szymona Kobylińskiego, a skończy się u zbiegu z aleją Bogusława Polcha.

Wniosek do Rady Miasta złożyli w tej sprawie dwaj ostrołęccy gwiazdorzy: Staszek Orłowski (kabaret Szuje) i Tomasz Samsel (grupa Tupolev), którym należą się wielkie brawa za pomysł i niebywałą skuteczność. Jak podaje serwis Moja Ostrołęka, uchwałę przyjęto jednomyślnie. Za "ukomiksowieniem" parku było 15 radnych, nikt nie wstrzymał się od głosu i nie był przeciwny! W uzasadnieniu czytamy:

Realizacja przedłożonej inicjatywy może przyczynić się do uatrakcyjnienia wizerunku naszego miasta nie tylko w regionie, ale także w perspektywie całego kraju. Tak spersonalizowane nazewnictwo alei parkowych z pewnością zwróci uwagę licznego i wciąż rozwijającego się polskiego środowiska komiksowego, na które składają się zarówno twórcy, jak i czytelnicy.

Tego typu miejscowego uhonorowania polskich autorów historii rysunkowych nie podjęła się do tej pory żadna miejscowość w Polsce, dzięki czemu drogi wewnętrzne w ostrołęckim parku zyskają prawdziwie oryginalny i budzący zainteresowanie charakter. Taka okoliczność może sprawić, że parkowe aleje i skwer staną się rozpoznawalnym i wartym odwiedzenia punktem na mapie naszego miasta, a tym samym wzrosną walory turystyczne Ostrołęki.

Reszta spoczywa w rękach miasta, które zajmie się teraz wykonaniem tablic informacyjnych przy alejach i przy głównych wejściach do parku. A na wiosnę wszyscy ruszamy do Ostrołęki, która już niejedną komiksową imprezę widziała!

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Uwaga! Nie mamy możliwości przenoszenia komentarzy pomiędzy postami. Jeśli więc Twój komentarz dotyczy innego wpisu, po prostu nie zostanie opublikowany.