poniedziałek, 15 maja 2017

Wracamy do Ostrołęki

Klubo-Gospoda! Nocna Droga do Mirmiłowa! Złoty Puchar od Lubawy! Takie m.in. atrakcje czekają na zwiedzających podczas ostrołęckiej Nocy Muzeów, a więc już w najbliższą sobotę 20 maja. I my tam będziemy z prezentacją pt. "Jak Kajtek i Koko zostali rycerzami Jedi". Zaczynamy tuż po godz. 18:00 w Muzeum Kultury Kurpiowskiej, gdzie można również zobaczyć kapitalną wystawę "Kajko i Kokosz: Komiksowa archeologia". Pełny program znajdziecie tutaj.


A teraz, na zaostrzenie apetytów, kilka zdjęć z wernisażu ostrołęckiej wystawy, na którym byliśmy 8 kwietnia. Wyszło świetnie. Symbolicznego otwarcia dokonała Paulina Christa (wnuczka artysty), zdejmując z drzwi święty napis. Za drzwiami na licznie zgromadzoną publiczność czekała piękna sala, po brzegi wypełniona komiksowo-archeologicznymi eksponatami.


Słowo wstępne wygłosił kurator wystawy, Paweł Pogodziński z Grodziska Sopot, a my dorzuciliśmy trzy grosze o Januszu Chriście.


Następnie Paweł oprowadził gości po ekspozycji. Dzieciarnia natychmiast utknęła przy gablocie z klockami LEGO i nie dała się oderwać od szyby. W drugiej części imprezy publiczność podzieliła się na trzy grupy: dzieci zajęły się kolorowaniem obrazków z Kajkiem i Kokoszem, głodni rzucili się na staropolskie jadło, a syci wysłuchali naszej prelekcji o nieznanych rysunkach Christy.


Wystawa została bardzo ciepło przyjęta przez mieszkańców miasta. Tytuł artykułu "Ostrołęczanie zachwyceni Kajkiem i Kokoszem", opublikowanego w "Rozmaitościach Ostrołęckich", mówi chyba sam za siebie. A nas zachwyca pomysłowość, z jaką dyrekcja muzeum - bądź co bądź etnograficznego - wykorzystuje komiks do promocji wydarzeń kulturalnych. Tak trzymać!

____________
Zdjęcia: Info Ostrołęka, e-Ostrołęka, Moja Ostrołęka (z lekkimi modyfikacjami) & Łamignat.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Uwaga! Nie mamy możliwości przenoszenia komentarzy pomiędzy postami. Jeśli więc Twój komentarz dotyczy innego wpisu, po prostu nie zostanie opublikowany.