środa, 25 listopada 2020

Koniec kosmicznej sagi

2 grudnia, czyli dwa i pół roku od premiery pierwszego kolorowego tomu "Kajtka i Koka w kosmosie", ukaże się ostatnia, siódma część pt. "Bogini moczarów". Egmont właśnie udostępnił przykładowe plansze. Autorem okładki jest hiszpański rysownik César Ferioli, a za kolory odpowiada Arkadiusz Salamoński.

I co my teraz poczniemy bez naszych ulubieńców? Chyba, że... chyba, że to dopiero początek, a Egmont pójdzie za ciosem i wyda w tej formie resztę przygód Kajtka-Majtka i jego kumpla Koka. To byłoby jakieś 15 albumów! Przyznacie, że brzmi to nieźle. Tego pomysłu się trzymamy.

12 komentarzy:

 1. Okładki Feroliego jak zwykle pierwsza klasa! :))

  OdpowiedzUsuń
 2. Już jest w sprzedaży. Dzisiaj odebrałam ten tom z paczkomatu. Złoty menhir też dostałem tydzień przed oficjalną premierą.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ja mam już "złoty menchir" z dwa tygodnie - w empiku były :o

   Usuń
  2. Kochani, bądźmy poważni. "Złoty menhir" miał premierę 12 listopada, ponad 2 tygodnie temu. Nie dziwota, że już go macie :) Ja też go mam, nie ma się czym chwalić.

   Usuń
  3. Chodzi o to że zarówno "Złoty menhir" oraz "Bogini moczarów" były w normalnej sprzedaży ponad tydzień przed premierą.

   Usuń
 3. Oj zdałoby się...fajnie, jakby wyszły uzupełnione wydania Wilka. Całość (prawie) jest pokolorowana przez Christę. Okładki są... Nic tylko uzupełnić i wydać :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Z niecierpliwością czekam teraz na podobne wydanie „ Śladami białego wilka” i „ Londyński kryminał”.

  OdpowiedzUsuń
 5. Bogini moczarów już zaczytana! W kolorze jest naprawdę super! Wilk, Londyński kryminał, Zwariowana wyspa, też fajnie by było mieć nieposkracane...

  OdpowiedzUsuń
 6. A może by wysłać jakąś petycję do wydawnictwa?

  OdpowiedzUsuń
 7. Jasne. Takie wydanie uzupełnione to byłaby super rzecz. A pasek mówiący o tym, że Bombke jest Włochem powinien być wycięty do dodatku na końcu albumu, bo zmienia on całkowicie logikę komiksu.
  Robert z Gdyni

  OdpowiedzUsuń
 8. Ciekawe, czy inspiracją dla Christy nie był w przypadku tytułowej historii bogini moczarów jakiś konkretny utwór literacki? Podobny motyw fabularny był chyba popularny w owym czasie np. występował w odcinku Star Treka z 1968 roku p.t. "For the world is hollow and i have touched the sky" (który potem zresztą stał się inspiracją dla generalnej fabuły serii gier RPG "Might and Magic".)
  Robert z Gdyni

  OdpowiedzUsuń
 9. Czekam kiedy wyjdą komiksy w kolorze ale w oryginalnej formie z poziomymi paskami

  nie przekonuje mnie to łamanie w pół Komiks traci rytm zaplanowany dla paska.

  OdpowiedzUsuń

Uwaga! Nie mamy możliwości przenoszenia komentarzy pomiędzy postami. Jeśli więc Twój komentarz dotyczy innego wpisu, po prostu nie zostanie opublikowany.