sobota, 25 lipca 2020

Pocztówka z dalekiej podróży

Wczoraj ze skrzynki na listy wyjąłem pocztówkę. Nie była to ani reklamówka wyborcza, ani podziękowanie ze schroniska dla zwierząt, ani nawet monit z gazowni, tylko najzwyklejsza w świecie oldskulowa "odkrytka". Szczerze mówiąc, nie pamiętam kiedy po raz ostatni dostałem coś takiego. Żeby było jeszcze dziwniej, pocztówka pochodzi z roku 1977, czyli szła do mnie ponad 40 lat. I to wcale nie jest zły wynik - zwłaszcza, że Arek z Gdyni wysłał ją z innego wymiaru! Przeczytajcie zresztą sami (dane osobowe usunąłem z powodu RODO).


Nie mam pojęcia w jaki sposób Arkowi udało się dotrzeć tak daleko wstecz i w bok. W odkrytym przez niego równoległym świecie Christa nigdy nie przestał być gwiazdą "Wieczoru Wybrzeża", zapewne dostał od redakcji cały zestaw jubileuszowych medali (w naszym świecie mógł o nich tylko pomarzyć) i pewnie wcale nie przeniósł się do "Świata Młodych". O dziwo, nasza poczta uznaje "ich" znaczki z Kajtkiem i przystawia na nich swoje stemple! Może po prostu wiedzą, że tamten świat jest prawdziwszy od naszego?


Od razu uprzedzę pytania: wszystkie powyższe zdjęcia są autentyczne. Pocztówka ze znaczkami istnieje naprawdę, przyszła pocztą i jest w moim posiadaniu. Przecież dzisiaj nie jest 1 kwietnia.

7 komentarzy:

 1. Mnie z kolei zaintrygował tytuł na górnym skanie Wieczoru Wybrzeża "Latający Talerz nad Gdynią?", ponieważ , w co mi i tak raczej nikt nie uwierzy, widziałem ufo w kształcie matowej kuli w Gdyni jako dziecko, z odległości około kilku metrów, w obecności kilku innych świadków. Piszę to w 100% poważnie.
  Robert z Gdyni

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. I właśnie o tym będzie jeden z naszych następnych postów :)

   Usuń
  2. Spokojnie, widziałem dosyć zjawisk nadprzyrodzonych w swoim życiu (od duchów po cuda) że jestem gotów i w to uwierzyć

   Usuń
  3. Tak z ciekawości
   Czy Christa interesował się UFO?
   Z tego co wiem Rosiński i Baranowski zajmowali się UFO w Emilcinie
   Wit

   Usuń
  4. Nie bardzo, ale czytał fantastykę. Kiedyś pożyczyłem mu "Diunę" i mi nie oddał :)

   Usuń
 2. Fani ładnie proszą o "wasz następny post" :)
  Wasz blog jest wspaniały.

  OdpowiedzUsuń

Uwaga! Nie mamy możliwości przenoszenia komentarzy pomiędzy postami. Jeśli więc Twój komentarz dotyczy innego wpisu, po prostu nie zostanie opublikowany.