piątek, 8 maja 2020

Premiery Egmontu 2020

Portal Filmożercy ujawnił plany wydawnicze Egmontu do końca bieżącego roku. Teraz wiemy już dokładnie kiedy odbędą się premiery zapowiadanych wcześniej tytułów... oraz jednej niespodzianki.

No to po kolei:
1. "Kajko i Kokosz: Szkoła latania" (gra karciana) - 13 maja,
2. "Kaju i Kokot: Lania lotania" (edycja poznańska) - 10 lipca,
3. "Kajtek i Koko w kosmosie: Dwór Apodyktusa" (tom 6) - sierpień,
4. "Kajko i Kokosz: Dzionecek śpasów" (edycja góralska) - październik,
5. "Kajtek i Koko w kosmosie: Bogini moczarów" (tom 7) - grudzień,
a na dokładkę:
6. "Asteriks: Złoty menhir" (nowy album) - listopad.
Tak więc trzymajcie się za portfele, bo rok - mimo pandemii - zapowiada się wyjątkowo mocno. Komplet komiksowych zapowiedzi Egmontu znajdziecie w cyfrowym katalogu.


Martwi nas trochę brak edycji angielskiej "Kajka i Kokosza" (odwlekanej od dwóch lat), ale i tak największą sensacją w tym zestawieniu jest nowy "Asteriks". Pokazywaliśmy go już na naszym fanpage'u - jest to najprawdziwszy, 48-stronicowy album René Goscinnego i Alberta Uderzo, narysowany w 1967 roku i wydany pierwotnie jako wkładka do płyty ze słuchowiskiem. Pod koniec ubiegłego roku ilustracje zostały zrekonstruowane na podstawie skanów, a zadanie to wykonali współpracownicy Uderzo pod jego osobistym nadzorem. Jak z kwadratowej książeczki udało im się wyczarować album A4? Tego dowiemy się dopiero w listopadzie, ale starej płyty możemy posłuchać już dziś:


Jeśli narobiliśmy Wam apetytu na Asteriksa, możecie kliknąć w ten link i za darmo ściągnąć sześć numerów PDF-owego magazynu z komiksami, zagadkami itd. W każdą środę pojawia się tam nowa książeczka, przygotowana specjalnie dla fanów, którzy ten trudny czas spędzają zamknięci w domach.

3 komentarze:

 1. Wolalbym wiedziec kiedy kolejne nowe przygody a nie wznowienia w kolko...

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. No to się właśnie dowiedziałeś: nie w tym roku :)

   Usuń
 2. Ja się nie mogę doczekać ostatnich 2 tomów kosmosu. Stęskniłem się za tym albumem, ale wstrzymuję się z powtórką do czasu wydania wszystkich kolorowych tomów :)

  OdpowiedzUsuń

Uwaga! Nie mamy możliwości przenoszenia komentarzy pomiędzy postami. Jeśli więc Twój komentarz dotyczy innego wpisu, po prostu nie zostanie opublikowany.