środa, 8 stycznia 2020

Kosmiczny pojedynek: Ferioli vs Olszówka

Egmont udostępnił przykładowe plansze z piątego tomu "Kajtka i Koka w kosmosie". Premiera albumu zaplanowana jest na 22 stycznia br. Skany jak zwykle jako pierwsza opublikowała Kacza Agencja Informacyjna. A teraz przewińcie stronę trochę niżej, bo tam czeka Was prawdziwa sensacja.


Jak zapewne wiecie, Christa nie zdążył stworzyć wszystkich okładek, dlatego począwszy od 4. tomu rysuje je disneyowski komiksiarz César Ferioli z dalekiej Hiszpanii. Tymczasem w Trójmieście, w wielkiej tajemnicy powstały nasze własne, polskie projekty okładek! Przygotował je Wojtek Olszówka, niekwestionowany król kajkoszowego fanartu. Czy Waszym zdaniem warto było wydawać cenne dewizy na zagranicznego grafika?


Supertajne rysunki Wojtka ujawnił Bogdan Ruksztełło-Kowalewski na facebooku (tam wiszą w wersji nieobrobionej). A myśleliśmy, że już nigdy nie będziemy mogli ich Wam pokazać...

8 komentarzy:

 1. Jeden i drugi super chociaż kreska Feroliego lepiej gra jako okładka a Olszówka bardziej jako kadr (ilustracja?) z komiksu

  OdpowiedzUsuń
 2. Znawca się znalazł, zwłaszcza że Kajko u Feroliego wygląda jak Gapcio z Siedmiu krasnoludków.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Faktem jest, że przed poprawkami Arka (np. Koko) wyglądało to jeszcze gorzej - patrz okładka na Livro.

   Usuń
  2. Ej super ten wcześniejszy Koko! Bardziej żywy

   Usuń
  3. A to w ogóle jest Koko?

   Usuń
  4. Chyba po fuzji z Myszką Miki.

   Usuń
 3. OBA ŚWIETNE! :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Oj, Egmont, Egmont. Cudze chwalicie, swego nie znacie.

  OdpowiedzUsuń

Uwaga! Nie mamy możliwości przenoszenia komentarzy pomiędzy postami. Jeśli więc Twój komentarz dotyczy innego wpisu, po prostu nie zostanie opublikowany.