piątek, 26 kwietnia 2019

Niespodzianki z katalogu Egmontu

Egmont opublikował przed chwilą swój katalog wydawniczy na rok 2019 (można go pobrać stąd). Znalazło się w nim kilka wcześniej nie zapowiadanych komiksów, a w każdym razie nie zapowiadanych oficjalnie. Z góry przepraszam za jakość skanów, ale katalog ma bardzo nędzną rozdzielczość. Zaczynamy od komiksów Janusza Christy. Idąc od lewej mamy tu:
 1. CZERWIEC - "Planeta automatów", czyli opóźniony 4. tom "Kajtka i Koka w kosmosie". Nareszcie!!!
 2. SIERPIEŃ - "Kajkò i Kòkòsz: Zamach na Milusza", czyli kolejny album w wersji kaszubskiej;
 3. PAŹDZIERNIK - "Кайко и Кокош: Чудесное лекарство", czyli "Cudowny lek" po rosyjsku (był już przeciek);
 4. GRUDZIEŃ - "Obce świadomości", czyli 5. tom "Kajtka i Koka w kosmosie". Tytuł brzmi kiepsko, ale nowa okładka robi wrażenie. Jej autorem jest... César Ferioli, hiszpański rysownik ze stajni Disneya.

A teraz komiksy mniej lub bardziej kojarzące się z Christą:
 1. WRZESIEŃ - "Śmiech nadejdzie jutro" z serii "Krasnolud Nap" Jasińskiego i Trystuły;
 2. WRZESIEŃ - "Inwazja Bumcykorian" z serii "Oskar i Fabrycy" Kura i Fijała.

I to by było w zasadzie na tyle. Miłej lektury i krótkiego czekania!

11 komentarzy:

 1. No i czwarty kolorowy tom "KIK w kosmosie" w czerwcu.

  OdpowiedzUsuń
 2. Jakoś nie chce mi się wierzyć w te daty z katalogu. Rok temu zapowiadali "Planetę automatów" na grudzień 2018. Teraz piszą, że będzie w czerwcu 2019. Tymczasem na liście premier KŚK na czerwiec KiK w Kosmosie nie widać :/

  OdpowiedzUsuń
 3. Obce świadomości??? - po co taki tytuł?Przecież Christa wymyślił podtytuły Kajtka i Koka w kosmosie. Dlaczego odchodzi się od nich???

  OdpowiedzUsuń
 4. Fragment od którego wziął się tytuł albumu "Obce świadomości" to jeden z moich ulubionych epizodów "Kajtka i Koka w Kosmosie". Ciekawe, czy idea w nim zawarta to oryginalny pomysł J. Christy czy też inspirację zaczerpnął z jakiejś powieści fantastyczno-naukowej?
  Robert z Gdyni

  OdpowiedzUsuń
 5. mala szansa zeby w czerwcu ukazal sie 4 tom kajtka i koka w kosmosie.

  OdpowiedzUsuń
 6. Ani czerwie ani lipiec. Kolejny miesiąc zapowiedzi egmontu a kosmosu nie ma. Powiedzieć "żenada" to nic nie powiedzieć :/

  OdpowiedzUsuń
 7. Ciekawe co spowodowało zmianę Egmontu, który po stawaniu na rzęsach w sprawie okładek "Kajków" (sklejki, skalowanie kadrów jak w Szrankach, etc. etc.) nagle przy "Kajtku" postanowił po prostu outsource'ować wykonanie.

  OdpowiedzUsuń
 8. Jak się wejdzie na empik i tam się wpisze "Kajtek i koko w kosmosie" i potem się kliknie w okładkę "Planety automatów" to można przeczytać, że premiera będzie miała miejsce 14 sierpnia. A więc mamy 8 miesięcy opóźnienia.

  OdpowiedzUsuń
 9. "Obce świadomości" w styczniu 2020. Jest już w przedsprzedaży.

  OdpowiedzUsuń

Uwaga! Nie mamy możliwości przenoszenia komentarzy pomiędzy postami. Jeśli więc Twój komentarz dotyczy innego wpisu, po prostu nie zostanie opublikowany.