poniedziałek, 19 grudnia 2016

Stage diving in Dębica

Wracamy do kserowanych przeróbek "Kajka i Kokosza". Rok temu Michał Traczyk, vice-naczelny "Zeszytów Komiksowych" przysłał nam blady skan punkowego zina "Pasażer" z 1991 r., w którym na ostatniej stronie majaczył fragment "Złotego pucharu". Była to n-ta kopia z kopii, tekstu nie dało się rozczytać, więc znalezisko wylądowało na stercie pn. "Może kiedyś". To kiedyś nastąpiło w ubiegłym tygodniu. Okazało się, że "Pasażer" nie tylko nadal się ukazuje (ostatnie numery liczą ponad 200 stron!), ale 20 lat temu przeistoczył się w wydawnictwo płyt i kaset z muzyką HC/punk. Więcej na temat zina przeczytacie w artykule "Na kontrze do babilońskich mediów".

Przyzwoitej jakości skan komiksu dostaliśmy od Jacka Radomskiego, autora bloga "Polski HC/punk, new wave i okolice 1979-2014" (wielkie dzięki!). Przed Wami - w całej swej pełnej punkowej krasie/szpetocie - historyjka pt. "Stage diving in Dębica" z tekstem Mariusza "Bezkoca" Prokuskiego, twórcy "Pasażera".


Kontynuacja tego komiksu ukazała się w trzecim numerze zina, ale nie była przeróbką "Kajka i Kokosza" tylko "Tytusa, Romka i A'Tomka". Ten temat zostawiamy blogom poświęconym twórczości Papcia Chmiela. Są takie?


Na koniec przypomnijmy, że w naszym archiwum jest jeszcze jeden taki punkowy komiks pt. "Walkman" i że (mimo obrzydzenia) wciąż poszukujemy podobnego mash-upu z neofaszystowskiej gazetki "Rycerze Orła Białego".

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Uwaga, Twój komentarz nie ukaże się natychmiast, bo najpierw cenzura musi go zatwierdzić. Przepraszamy za przejściowe trudności. Prosimy nie regulować odbiorników.