piątek, 16 grudnia 2016

Audiokomiks

Maciek Kur znalazł na YouTubie udźwiękowioną wersję "Kajka i Kokosza: Na wczasach". Autorami adaptacji są Gosia i Piotr Karscy z UK. Nie wiemy jak z legalnością projektu, ale słucha się tego całkiem przyjemnie, miejscami lepiej niż oficjalnej "Szkoły latania". Życzymy miłej dźwiękolektury.


Jeśli ktoś miałby ochotę na więcej, to w sieci dostępne są także "Skarby Mirmiła" Edwarda Snopka z 2011 r. (cz. 1 i 2).

5 komentarzy:

 1. Wit trafiony w dziesiątkę! Ten akcent do niego bardzo pasuje :)

  OdpowiedzUsuń
 2. To jest lepsze niż "słuchowiska" Szkoła latania, którego do dziś nie mogę przetrawić.

  OdpowiedzUsuń
 3. Tak na temat legalności: jest takie studio nagraniowe, o nazwie "Accantus", które nagrywa covery piosenek (najczęściej z musicali lub filmów animowanych) i publikuje je na "Youtubie". I na jednym z filmików z serii "PiA"("Pytania i Answers")reżyser powiedział, że mają z Youtubem taką umowę, polegającą na tym, że studio nagrywa filmiki, a Youtube załatwia im prawa autorskie. I zdarza się, że niektórych piosenek nie da się słuchać na telefonach lub w ogóle są usuwane.

  Nie znam się na tym za bardzo, ale podejrzewam, że autorzy powyższej adaptacji też powinni mieć podobną umowę, chociaż mogę się mylić...

  -Kleszcz-

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Z tego co mi wiadomo, jeśli jest to typowo fanowskie wykonanie udostępnione za darmo na internecie to wszystko jest Ok. Jakby trzeba było umieścić opłatę by wysłuchać (lub co gorsza by to wydali do kupienia) to jak najbardziej % by się należał spadkobiercom Christy. O ile nie mają z tego profitów jest ok.

   Z piosenkami to zupełnie inna historia bo tam już wykorzystują muzykę napisaną przez kogoś.

   Usuń
 4. Jak by nie było: wykonanie świetne! Głosy są dobrze dobrane. Mam jedynie zastrzeżenia do Ofermy, Kaprala i Lubawy.

  -Kleszcz-

  OdpowiedzUsuń

Uwaga! Nie mamy możliwości przenoszenia komentarzy pomiędzy postami. Jeśli więc Twój komentarz dotyczy innego wpisu, po prostu nie zostanie opublikowany.