niedziela, 17 czerwca 2012

(FANART) Kajko kontra Asterix na Orkonie

Przenieśmy się na daleką wyspę, gdzie na wrzosowiskach krainy Piktów, wśród owiec, jegomość w kraciastym kilcie z gwizdkiem w zębach, trenuje wśród swoich owiec sędziowanie jakiejś dziwnej gry. Właśnie jedna z owieczek ze smutkiem i niezrozumieniem patrzy na przyznaną jej żółtą kartkę. Wróćmy na wschód... w ponurej twierdzy Zbójcerzy kapral cienkim głosem odczytuje właśnie bieżącą pocztę Hegemonowi: "... i zawiadamiamy serdecznie, że Książęca Komisja Turniejów przyznała Waszej warowni zaszczyt organizacji meczu między Mirmiłowem a Wioską Galów z dalekiej Armoryki". Błysk w oku Hegemona zdradził nowy podstępny plan...

To nie początek opowiadania, ale wprowadzenie do fabularnej gry terenowej "Kajko i Kokosz 2: Wielki mecz". Kajkoszowy LARP (Live Action Role-Playing), podczas którego można będzie przebrać się i wcielić w jedną z komiksowych postaci, odbędzie się 19 lipca na konwencie Orkon. Gra zapowiada się dość okazale, planowana liczba uczestników to aż 80. "Wielki mecz" ma mieć charakter komediowo-sportowy. Mamy nadzieję, że nie dojdzie do gorszących scen znanych z "Wrestlerów" Śledzia.

Michał Śledziński: "Wrestlerzy", Świat Gier Komputerowych 10/1999

Dlaczego "Kajko i Kokosz 2"? Pewnie dlatego, że pierwszy LARP "Kajko i Kokosz" odbył się na Orkonie w roku 2006. Niestety nie znamy żadnych detali na temat tamtej edycji. W sieci znaleźliśmy tylko dwa, za to wielce zachęcające zdjęcia. Jeśli w tym roku ma być równie atrakcyjnie, to trzeba jechać.

foto: Emilia (Veenan)foto: Karolcia (Cin)

W roku 2010 miał się też odbyć LARP "Kajko i Kokosz" nr 1 i 1/2. Chciała go zorganizować gdańska Pracownia Komiksowa, ale podobno coś nie wypaliło.

1 komentarz:

  1. http://babol.pl/kat,1025465,title,Smuda-generalem-Co-najwyzej-kapralem,wid,14581222,wiadomosc.html

    Dominik z Bochotnicy

    OdpowiedzUsuń

Uwaga, Twój komentarz nie ukaże się natychmiast, bo najpierw cenzura musi go zatwierdzić. Przepraszamy za przejściowe trudności. Prosimy nie regulować odbiorników.