czwartek, 28 czerwca 2012

Wystawa, konkurs, wykład

Ciekawe wydarzenia towarzyszą wystawom Wojtka Łowickiego. Oto kolejna garść doniesień i zdjęć z "odcinka galeryjnego". Uwaga: na końcu posta czeka Was miła niespodzianka.

21 czerwca w Galerii E πcentrum w Jastrzębiu-Zdroju odbyło się spotkanie z dr Tomaszem Marciniakiem z Instytutu Socjologii Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu. Wykładowca rozmawiał z młodzieżą gimnazjalną i opowiadał o historii komiksu polskiego i ciekawostkach związanych z twórczością Janusza Christy, a w szczególności o jego najsłynniejszych bohaterach - Kajku i Kokoszu, którzy w 40-lecie swego powstania uhonorowani zostali ciekawą wystawą.

Zaraz po wykładzie miał miejsce konkurs wiedzy o komiksach Christy. Nagrody ufundowało wydawnictwo Egmont Polska. Oprócz wielu książek i gier wygrać można było najnowszy album o przygodach Kajtka i Koka w kosmosie! Zwycięzców nagradzała Paulina Christa, wnuczka artysty. W spotkaniu brał również udział Wojtek Łowicki, kurator wystawy z cyklu "Cztery pory roku z satyrą i komiksem" pt. "Kajko i Kokosz - najdzielniejsi woje Mirmiła". Ekspozycja czynna jest do końca czerwca. Zatem zapraszamy!


Ostatnie zdjęcie przedstawia bardzo udany folder z wystawy. Wszyscy, którzy nie mogli dotrzeć do Jastrzębia-Zdroju mogą go sobie wydrukować. Dzięki uprzejmości Wojtka udostępniamy folder w PDF-ie. Klikajcie tutaj.

Przypominamy, że w najbliższy weekend na Bałtyckim Festiwalu Komiksu w Gdańsku będzie można zobaczyć aż dwie wystawy z rysunkami Christy i wysłuchać prelekcji Filipa Bąka pt. "Janusz Christa - charakterystyka stylu" (niedziela, 11:00). Pełny program imprezy znajdziecie na stronie oficjalnej BFK

1 komentarz:

  1. Niestety na konkursie nie udało mi się być, ale pojawiłem się na wystawie wraz z córkami w poniedziałkowy wieczór. Byliśmy sami, cała wystawa była nasza. Bardzo dziękuję panu Wojtkowi za tę wystawę, za folder - który obecnie służy mi jako zakładka przy czytaniu wznowienia KiK w kosmosie ;-)
    Największe wrażenie zrobiła na mnie grafika, która jest na powyższym zdjęciu, przedstawiająca Mirmiła ze skrzypcami pod drzewem, na którym siedzi Lubawa. Graficzka rewelacyjna. Zebrało mi się też na nostalgiczne wspomnienia, przy okazji Światów Młodych. Musiałem córkom opowiedzieć jak to było, jak to we wtorki, czwartki i piątki biegałem do kiosku :-)

    OdpowiedzUsuń

Uwaga! Nie mamy możliwości przenoszenia komentarzy pomiędzy postami. Jeśli więc Twój komentarz dotyczy innego wpisu, po prostu nie zostanie opublikowany.