poniedziałek, 29 sierpnia 2011

I już po urlopie

Jesteśmy, żyjemy, zregenerowani i gotowi do roboty. Na początek zaległości. Byliśmy na internetowym odwyku raptem kilka dni, a niusów nazbierało się jak z miesiąca. A więc po kolei:

Maciej Pałka & Dominik SzcześniakPiotr Nowacki & Szymon Holcman
 1. W sieci wypłynęły dwa szorty z łódzkiej "Antologii memoria Janusza Christy": na Ziniolu pojawił się komiks Macieja Pałki (rys.) i Dominika Szcześniaka (scen.), a na Strip-tizie jednoplanszówka Piotra Nowackiego (rys.) i Szymona Holcmana (scen.). To spora gratka dla tych, którzy przegapili wydanie papierowe.
 2. Blog Widelec.pl zaproponował nietypowy ranking pt. "Z kim na piwo: Vony i Vany". Na pierwszym miejscu znaleźliśmy... von Bombkego z "Białego Wilka".
 3. Na łamach Przeglądu Sportowego słynny lekkoatleta Tomasz Majewski (rocznik 1981) dokonał komiksowego coming outu. Nasz mistrz olimpijski z Pekinu wyznał, że wychował się na Świecie Młodych, "Kajku i Kokoszu" oraz "Binio Billu", potem czytał "Produkt", a teraz najbardziej lubi "Wilqa". Pozdrawiamy!
 4. Ministerstwo Animacji RP opublikowało obszerny artykuł pt. "Pierwsze koty za płoty" o europejskich produkcjach CGI . Szczególnie polecamy fragment o niedokończonym "Kajku i Kokoszu" studia Virtal Magic.
 5. Sebastian Chosiński zrecenzował dwa kolejne Relaxy: numer 10 (z 3. odcinkiem "Kajka i Kokosza") i numer 11 (z 4. odcinkiem "Kajka i Kokosza" i "Bajką dla dorosłych" o królewnie Balduranie i ogrodniku Sobieradku).
 6. Album "Kajtek i Koko w Londynie" został nowym liderem komiksowej listy przebojów Esensji... Niestety, prowadzi w kategorii "Największy spadek na liście", z wynikiem 25 pozycji w dół! No, tym razem się nie spisaliście, choć przypominaliśmy o głosowaniu.
 7. Amatorskie (czasem bardzo) filmiki ze starych gier komputerowych wyrastają na YouTubie jak grzyby po deszczu. Ostatnio pojawił się kompletny walkthrough "Kajka i Kokosza" firmy Seven Stars (części 1, 2, 3 i 4) oraz początek gameplaya "Szkoły latania" (cz. 1 i 2).
 8. Najdziwniejszą rzeczą, jaką wygrzebaliśmy z YouTuba są "Skarby Mirmiła" w wersji audio. Czyta Edward Snopek.
 9. Dowcipnisie z portalu Joe Monster nabijają się ze zbójcerzy. Na plasterki!!!

4 komentarze:

 1. Wodzu, już wróciłeś?  (Robert z Gdyni)

  OdpowiedzUsuń
 2. Tylko ja wróciłem. Wódz jeszcze na wywczasach, ale duchem jest już z nami. Łamignat też obecny :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Skoro Kapral już wrócił to niech teraz nowy, lepszy Hegemon poprowadzi nas do nowych draństw i występków;).

  Robert z Gdyni

  OdpowiedzUsuń
 4. Jako uzurpator nie śmiałbym mu potem spojrzeć w oczy...

  OdpowiedzUsuń

Uwaga! Nie mamy możliwości przenoszenia komentarzy pomiędzy postami. Jeśli więc Twój komentarz dotyczy innego wpisu, po prostu nie zostanie opublikowany.