wtorek, 9 sierpnia 2011

Kokosz jak żywy

Nasi czytelnicy nie przestają nas zadziwiać. Grzegorz Kupiec przysłał nam kilka zdjęć, na widok których opadły nam szczęki.


Figurka ma około 10 cm wysokości i wykonana została z modeliny Fimo. Oto co pisze jej twórca:
Kajko i Kokosz to komiksy mojego dzieciństwa, pamiętam jak wyczekiwałem pod kioskiem ruchu na dostawę nowych komiksów, czy to w gazetach (Świat Młodych), czy to w formie albumów. No cóż, latka lecą a fascynacja komiksem pozostała. Figurkę zrobiłem w roku 2006. Mam nadzieję, że postać Kokosza jest podobna do komiksowego bohatera.
Podobna??! W zasadzie to jest wzorzec Kokosza! Powinien stać w Sèvres obok wzorców kilograma i metra. Podobno po Kokoszu miał jeszcze powstać Hegemon, ale jakoś nie mógł się przebić w kolejce. Od razu wyjaśnimy, że Grzegorz (rocznik 1972) nie jest amatorem - współpracuje m.in. z firmą Adalbertus, dla której wykonał dwie pierwsze z prezentowanych poniżej figurek. A my czekamy na tego Hegemona...

6 komentarzy:

 1. Świetna robota. Kokosz jak żywy! Ażby się chciało postawić na półce własny egzemplarz.

  OdpowiedzUsuń
 2. Oj nie pogardził by takim Kokoszem!

  OdpowiedzUsuń
 3. Kokosz ma minę jakby marzył o daniu z kury-olbrzymki! :-)
  Piotr

  OdpowiedzUsuń
 4. Dopisuję się do listy kolejkowej. Może znajdzie się producent :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Istnieje możliwość wypuszczenia Kokosza.
  Dwie opcje, z żywicy lub z białego metalu. Na naszej rodzimej ziemi, prężnie działa i rozwija się firma SpellCrow, produkująca figurki do skirmiszowego bitewniaka Umbra Turris.

  OdpowiedzUsuń
 6. Chciałbym nieśmiało przypomnieć o temacie i poinformować, że jeśli wszystko dobrze pójdzie w tym roku mają do sprzedaży trafić figurki z bohaterami z Kajko i Kokosza. Obecnie trwaja prace nad tematem. Cena jednostkowa figurki 30-40 zł. Ja czekam z niecierpliwością. K.G.

  OdpowiedzUsuń

Uwaga! Nie mamy możliwości przenoszenia komentarzy pomiędzy postami. Jeśli więc Twój komentarz dotyczy innego wpisu, po prostu nie zostanie opublikowany.