czwartek, 9 września 2010

O Piaście i Popielu

Drugi, po "Wilku, kozie i koźlętach", program teatralny wykonany dla Olsztyńskiego Teatru Lalek. Tym razem nie o zwierzątkach, ale o rycerzach i kmieciach. W anturażu zbliżonym do "Kajka i Kokosza" rysownik musiał czuć się jak ryba w wodzie. Uwagę zwracają niezwykle staranne, nawet jak na niego, rysunki. Być może Christa (tu znów podpisany "Christo") chciał w ten sposób zmierzyć się z Grzegorzem Rosińskim i jego "Legendarną historią Polski".

Program ukazał się tylko raz, w roku 1984, w nakładzie 30.000 egzemplarzy. Jakość druku, tradycyjnie już, dość podła, zatem książeczkę należy traktować jedynie jak kolekcjonerskie trofeum, a sam komiks lepiej przeczytać w zbiorku "Kajtek, Koko i inni".


Na stronie Olsztyńskiego Teatru Lalek udało nam się znaleźć zdjęcie ze spektaklu. Czy nam się tylko wydaje, czy kukiełki rzeczywiście "nieco" się różnią od postaci z komiksu?


I tym pytaniem kończymy omawianie programów teatralnych. Chyba, że znajdzie się coś, o czym jeszcze nie wiemy...

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Uwaga! Nie mamy możliwości przenoszenia komentarzy pomiędzy postami. Jeśli więc Twój komentarz dotyczy innego wpisu, po prostu nie zostanie opublikowany.