Plebiscyt

Czy tęsknicie za nowymi przygodami Kajka i Kokosza? Janusz Christa podobno gotów był przekazać serię nowemu rysownikowi, tylko nie było komu. Po lekturze wywiadu z Tomaszem Kołodziejczakiem postanowiliśmy pomóc Egmontowi w wyborze kontynuatora, i to w sposób demokratyczny - poprzez plebiscyt.

Najpierw przez kilka tygodni zgłaszaliśmy na blogu kandydatury rysowników, w sumie 20 nazwisk. Samo głosowanie odbywało się w dwóch kategoriach (seria główna i serie poboczne) i trwało od 18 października do 7 listopada 2010. Pamiętajmy, że była to inicjatywa fanowska, i że wynik plebiscytu nie jest wiążący dla twórców i wydawnictwa... ale może coś zmieni. A oto kandydaci (aby przejść do prezentacji należy kliknąć w obrazek pod nazwiskiem) oraz ostateczne wyniki sondażu.

LISTA KANDYDATÓW

Wojciech BirekŁukasz CiaciuchZbigniew DerkaczMieczysław FijałRyszard JałowySławomir JezierskiSławomir Kiełbus
Arkadiusz KlimekKrzysztof KopećTomasz Lew LeśniakMaciej
Mazur
Wojciech OlszówkaTadeusz RaczkiewiczMarek
Regner
Artur
Ruducha
Jacek SkrzydlewskiZiuto SkupniewiczMichał ŚledzińskiIgor
Wolski
Jarosław Żukowskianonimowy DTP-owiec

1. KAJKO I KOKOSZ - DALSZE DZIEJE

Tu próbowaliśmy odpowiedzieć na pytanie: kto byłby najlepszym rysownikiem kolejnych albumów "Kajko i Kokosz". Można było zaznaczyć tylko jednego kandydata. Przeciwnicy kontynuacji również mogli wyrazić swój sprzeciw. W ankiecie oddano 314 głosów. A oto zwycięska piątka.


2. ŁAMIGNAT, ZBÓJCERZE, MILUŚ I INNI

A teraz oficjalne dodatki, spin-offy i prequele, czyli komiksy o postaciach drugoplanowych, o dzieciństwie Kajka i Kokosza, rozwinięcia wątków pobocznych, a nawet paski gazetowe z Kajtkiem i Kokiem. Stylistyka może być rozmaita, zaznaczaliśmy więc kilku kandydatów. Oddano 215 głosów.


Tu znajdziecie oficjalne ogłoszenie wyników.