środa, 20 października 2021

Serialowe Centrum Informacyjne (6)

NOWE ODCINKI, NOWE GWIAZDY

Netflix udostępnia kadry z drugiej części serialu animowanego "Kajko i Kokosz" oraz ogłasza nowe nazwiska w obsadzie!

Premiera nowych odcinków w Polsce już 17 listopada!

Warszawa, 20 października 2021 r. - Netflix zaprezentował kadry z drugiej części serialu animowanego "Kajko i Kokosz" opartego na kultowym komiksie Janusza Christy.

Do obsady znanej z pierwszego sezonu dołączyli znakomici twórcy ze świata filmu i muzyki wcielający się w nowe postaci - Krystyna Janda (Dyrektorka Szkoły Latania), Brodka (Kaprylda), Anna Cieślak (Kapłanka Porewita), a także Jerzy Stuhr (Dziad Borowy), Andrzej Seweryn (Wielki Kapłan) oraz Olaf Lubaszenko (Ramparam).

W animacji zobaczymy ponownie dobrze znanych bohaterów, którym głosów użyczyli Artur Pontek (Kajko), Michał Piela (Kokosz), Jarosław Boberek (Mirmił), Anna Apostolakis (Lubawa), Agata Kulesza (Jaga), Jan Aleksandrowicz-Krasko (Łamignat), Grzegorz Pawlak (Hegemon), Jacek Kopczyński (Kapral), Abelard Giza (Oferma), Krzysztof Zalewski (Wit), Eryk Lubos (Rodrus) oraz Maciej Kosmala (Miluś).

Do grona twórców dołączyli również Marta Stróżycka odpowiedzialna za reżyserię odcinka "Nawiedzony Gród" oraz Aliaksandr Sasha Kanavalau reżyser epizodów: "Łaźnia" oraz "W dziczy". Nad reżyserią pozostałych odcinków czuwali Michał Śledziu Śledziński, Robert Jaszczurowski, Łukasz Kacprowicz oraz Marcin Wasilewski.

Autorami scenariuszy zarówno pierwszej, jak i drugiej części serialu są Maciej Kur i Rafał Skarżycki, a projektów głównych postaci - Sławomir Kiełbus.

Druga część serialu wyprodukowanego przez EGoFILM, dostępna w Polsce na Netflix od 17 listopada, składa się z dziewięciu trzynastominutowych odcinków. Trzecia część, złożona z dwunastu odcinków, ukaże się w 2022 r.

Światowa premiera pierwszej oraz drugiej części na Netflix już 1 grudnia 2021 roku.

O SERIALU

"Kajko i Kokosz to serial animowany stworzony na podstawie kultowego komiksu autorstwa Janusza Christy. Głównymi bohaterami są słowiańscy wojowie - Kajko i Kokosz, którzy w kolejnych odcinkach serii wyruszą na wyprawy i zwiedzą świat poza Mirmiłowem. Jednak nie zabraknie również historii z życia grodu. Przygody dzielnych wojów będą pełne podstępów Zbójcerzy, fanaberii kasztelana Mirmiła, a także psot figlarnego smoka Milusia.

Reżyseria: Michał Śledziu Śledziński, Tomasz Leśniak, Marcin Wasilewski (GS Animation), Łukasz Kacprowicz (GS Animation), Robert Jaszczurowski (GS Animation), Marta Stróżycka, Aliaksandr Sasha Kanavalau, Tomasz Karelus, Waldemar Mordarski
Scenariusz: Maciej Kur, Rafał Skarżycki
Konsultacja scenariuszowa: Mike de Seve, Baboon Animation
Projekty postaci: Sławomir Kiełbus
Muzyka: Stefan Wesołowski
Punch up dialogów: Joe Vitale, Pam Hickey, Dennys McCoy, Baboon Animation
Produkcja: EGoFILM
Gatunek: animacja 2D
Data premiery drugiej części: 17 listopada 2021 (Polska)

4 komentarze:

 1. Czy widelec na stole zbójcerzy to nie jest drobny anachronizm? Wydaje mi się, że Janusz Christa zawsze ograniczał zestaw sztućców w komiksach o Kajku i Kokoszu do łyżki i noża.
  Robert z Gdyni

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Może to tylko trójząb w wersji miniaturowej?

   Usuń
  2. To prawda - widelec, jak i wiele innych elementów jest nowe. Co nie znaczy że w średniowieczu nie znano widelców. Rzeczy na stole z ekranu wyżej to składak elementów z innych odcinków, widelec wygląda jakby miał zaraz z niego spaść... Autor Widelca

   Usuń

Uwaga! Nie mamy możliwości przenoszenia komentarzy pomiędzy postami. Jeśli więc Twój komentarz dotyczy innego wpisu, po prostu nie zostanie opublikowany.