poniedziałek, 19 lipca 2021

Happy Birthday

Wiecie jaki dzisiaj jest dzień? 19 lipca, a to oznacza, że 87 lat temu urodził się Janusz Christa. Z tej okazji nasz australijski brat w kajkoszach, Marek "Ashika" Ostapkowicz przygotował wyjatkową niespodziankę. I nie mówię tylko o okolicznościowej pocztówce. Szczegóły pod obrazkiem oraz na blogu Ashiki.

Już dziś w "The Spirit Journey" Kajtek i Koko zaczną opowiadać kolejną historię swojego słynnego ojca. Będzie to opowieść pełna świetnych ilustracji, nowych rewelacji i niespodzianek, nawet dla najbardziej doświadczonych fanów Christy. Ta nowa historia opiera się głównie na moich własnych wspomnieniach i spostrzeżeniach, ale część do niej zaczerpnąłem także z ciekawej książki Krzysztofa Janicza i Kamila Śmiałkowskiego "Janusz Christa - wyznania spisane". Dziękuję obu autorom za wciągającą i inspirującą lekturę, opartą na opowiadaniach Janusza Christy, ojca Kajtka i Koka (i oczywiście Kajka i Kokosza). Książka ta pozwoliła mi jeszcze lepiej zrozumieć "krajobraz", który ukształtował życie i twórczość tego wyjątkowego artysty.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Uwaga! Nie mamy możliwości przenoszenia komentarzy pomiędzy postami. Jeśli więc Twój komentarz dotyczy innego wpisu, po prostu nie zostanie opublikowany.