poniedziałek, 20 marca 2017

Jedziemy do Ostrołęki

Bestsellerowa wystawa Pawła Pogodzińskiego i Wojtka Łowickiego "Kajko i Kokosz – komiksowa archeologia" odwiedziła już Sopot, Gniew, Stargard, Starogard Gdański i niedługo wyruszy do Ostrołęki... a my razem z nią!


Wystawa prezentowana będzie w siedzibie Muzeum Kultury Kurpiowskiej (Ostrołęka, plac gen. J. Bema 8) od 8 kwietnia do 29 czerwca 2017 r. Dla zwiedzających przygotowano ponad 30 plansz informacyjnych oraz 67 autentycznych zabytków archeologicznych (ceramika, broń, przedmioty codziennego użytku).

W wernisażu, który odbędzie się 8 kwietnia o godzinie 16:00, weźmiemy udział także i my, tzn. Kapral i Łamignat. Pokażemy naszą ciągle rozrastającą się prezentację pt. "200 nieznanych prac Janusza Christy", będącą rezultatem wieloletnich badań, dociekań i odkryć. Przywieziemy też makietę Mirmiłowa z klocków LEGO i jeszcze kilka komiksowych gadżetów.

Poza tym wystawie towarzyszyć będzie mnóstwo innych atrakcji:
  • Lekcja "Komiks górą! Niech żyje!", podczas której uczniowie na przykładzie "Kajka i Kokosza" poznają różnice między tekstem literackim i komiksem, a także wcielą się w rolę twórcy komiksu. Zajęcia dostępne będą od 21 kwietnia do 29 czerwca.
  • Prelekcja "Komiks - sztuka czy kicz", połączona z prezentacją multimedialną. Zajęcia poprowadzi Stanisław Orłowski, kolekcjoner, znawca i pasjonat komiksu. Termin: 20 i 27 kwietnia.
  • Warsztaty rysowania komiksu, prowadzone przez Łukasza Kucińskiego (Bofzina), autora komiksów, rysunków humorystycznych i gier planszowych. Termin: 23 kwietnia, godz. 11:00. Ilość miejsc ograniczona.
  • Konkurs na małą formę komiksową "Zdarzyło się przy kurpiowskim trakcie..." (kwiecień-maj). Wystawa pokonkursowa: 4–29 czerwca.
  • Komiksowa Noc Muzeów 2017 – 20/21 maja, godz. 18:00–01:00 (też tam będziemy z pogadanką).

Plan jest więc wyjątkowo ambitny, szczegóły wkrótce. Więcej informacji znajdziecie na stronie Muzeum oraz na profilu wydarzenia.


Dziękujemy Staszkowi Orłowskiemu za wciągnięcie nas do tego projektu.

1 komentarz:

  1. To ja dziękuję za to, że przyjedziecie - trzeba przypomnieć twórczość Christy jednym i zapoznać z nią innych :)

    OdpowiedzUsuń

Uwaga! Nie mamy możliwości przenoszenia komentarzy pomiędzy postami. Jeśli więc Twój komentarz dotyczy innego wpisu, po prostu nie zostanie opublikowany.