piątek, 17 marca 2017

Kajko i Kokosz - Nowe przygody 2

Wydawnictwo Egmont właśnie poinformowało nas, że drugi tom serii "Kajko i Kokosz - Nowe przygody" ukaże się w sierpniu 2017 r. i będzie nosił tytuł "Łamignat Straszliwy".

Znajdziemy w nim cztery komiksy:
 • "Zbójcerze - Słoń a sprawa zbójcerska", rys. Sławomir Kiełbus, sc. Maciej Kur;
 • "Miluś - Instytut Badania Smoków", rys. i sc. Tomasz Samojlik;
 • "Łamignat - Łamignat Straszliwy", rys. Piotr Bednarczyk, sc. Maciej Kur;
 • "Mirmił i Wojmił - Pojedynek", rys. Sławomir Kiełbus, sc. Maciej Kur.

Komiksy mają być fajne, będzie więcej głównych bohaterów, ale nadal to opowieści przede wszystkim o postaciach pobocznych.

Ciekawe czy nowy zeszyt powtórzy sukces pierwszego, który był drugim najlepiej sprzedającym się polskim komiksem w 2016 r. (sklep Gildii), zaś w forumowym plebiscycie na Najlepszy Polski Komiks Roku zajął trzecie miejsce.

Aha, okładki jeszcze nie znamy, ale chyba domyślamy się co na niej będzie :)

22 komentarze:

 1. NIE BĘDZIE "MAŁEGO KAJKA I KOKOSZA"?!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

  Z drugiej strony, może to dla tego, że "Coś na muchy" nie zostało ciepło przyjęte :-(

  -Kleszcz-

  OdpowiedzUsuń
 2. Im więcej Kiełbusa, tym lepiej. Egmont mógłby w końcu zaryzykować i wypuścić "pełnometrażówkę". Z Asteriksem się powiodło.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Pełny metraż, zdecydowanie. Najwyższa pora! I raczej nie można tutaj mówić o jakimś... ryzyku ze strony Egmontu.

   Usuń
  2. Nie miałem na myśli ryzyka czysto ekonomicznego. Raczej artystyczne. Myślę jednak, że Kiełbus i Kur by sobie poradzili.

   Usuń
 3. Tylko po co znowu Samojlik, gość jest dobry, ale nie pasuje zupełnie do KiK'a

  OdpowiedzUsuń
 4. Znowu Zbójcerze, Łamignat, Miluś i młodość Mirmiła. Mam nadzieję, że w ewentualnym trzecim tomie będzie nieco inny zestaw. Dlaczego tym razem nie o np. Wicie? I podtrzymuję opinię, że tytuł "Kajko i Kokosz - Nowe przygody" dla opowieści o postaciach pobocznych jest mylący.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Nie jest nigdzie napisane, że "Pojedynek" będzie o młodości Mirmiła :-) A w ogóle, to brakowało mi go w pierwszym tomie.

   -Kleszcz-

   Usuń
  2. A w ogóle, to chciałbym, by Kapral napisał serię o Milusiu. Ale nie na zasadzie "akcja-dzieje-się-między-"Zamachem-na-Milusia"-a-"Profesorem-Stokrotkiem", jak u Samojlika. Akcja powinna się toczyć po "Cudownym leku w kraju, do którego Miluś i Miłasia odlecieli. Będzie wyjaśnione skąd się jajko, z którego wykluł się Miluś, wzięło niedaleko Mirmiłowa i jak się Miłasia znalazła w twierdzy Ramparama.
   Taki znawca powinien poruszyć te tematy :-)

   -Kleszcz-

   Usuń
  3. Faktycznie, może się niepotrzebnie zasugerowałem.

   Usuń
  4. Gdyby to się nazywało "Nowe przygody Kajka i Kokosza", to wtedy tytuł byłby mylący. Jednak wg. mnie wyrazy "Kajko i Kokosz" w tytule "Kajko i Kokosz - Nowe przygody" nie oznaczają imion głównych bohaterów, tylko nazwę uniwersum, w którym toczy się akcja.

   Ps. A tak w ogóle, to "obsada" wygląda nieźle. Połowa Kiełbusa i 3/4 Kura :-)

   Usuń
 5. Sam nie wiem co o tym myśleć...tym razem 2 razy się zastanowię przed wizytą w księgarni. Choć z drugiej strony oczekiwania będą duuuuuuużo niższe niż przed pierwszym tomem, więc takiego zawodu nie będzie :P Ponawiam prośbę kolegów - drogi Egmoncie, kiedy pełnometrażówka?

  OdpowiedzUsuń
 6. A może jakaś akcja zbierania podpisów o "pełnometrażówkę" w mediach społecznościowych?

  PS. Nie rozumiem tylko, dlaczego Samojlik...

  OdpowiedzUsuń
 7. Egmont wywołał poruszenie ożywiając po latach świat KiK i mnóstwo osób kupiło album z czystej ciekawości. Egmont musi teraz podtrzymywać żar. Czas na pełny album i to z naszymi wojami w większej roli. Jeśli zaś (przynajmniej tymczasowo) woli się trzymać metody antologii, proponuję drobne rotacje bohaterów i artystów co jakiś czas, żeby podtrzymać tę ciekawość...

  OdpowiedzUsuń
 8. Czy ktoś mógłby napisać w kolejności chronologicznej wszystkie części Kajka i Kokosza

  OdpowiedzUsuń
 9. Poczekam na pełnometrażówkę teamu Kiełbus/Kur - są świetni:) Nowy album z ciekawością obejrzę w EMPiKu. Pozdrawiam, AR

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Jasne. W końcu dwie dyszki to kupa forsy. Lepiej wydać je na coś innego, na przykład na pizzę i napój. A nie, sorry - na pizzę i napój nie wystarczy.

   Usuń
  2. Za to ile piwa, żęby zapomnieć co się widziało/czytało w pierwszym albumie (oprócz ww teamu) ;) :D

   Usuń
  3. Miło, że poinformowałeś nas o swojej trudnej sytuacji finansowej i preferencjach kulinarnych. Współczujemy.

   Usuń

Uwaga! Nie mamy możliwości przenoszenia komentarzy pomiędzy postami. Jeśli więc Twój komentarz dotyczy innego wpisu, po prostu nie zostanie opublikowany.