poniedziałek, 24 października 2016

Kawko i Mlekosz

Jak donosi nasz czytelnik, na rynku pojawił się nowy produkt spożywczy. Nazwa jakby znajoma, buźki także... A może to tylko nam wszystko kojarzy się z Kajkiem i Kokoszem? *


Chodzi oczywiście o... piwo! Producentem jest Szczyrzycki Browar Cystersów "Gryf", a dystrybutorem krakowska PiwoWarownia (!). Piwko podobno jest niezłe, sami nie mieliśmy okazji spróbować, ale czytaliśmy recenzje. Poniżej kilka fotek znalezionych w sieci (DobryChmiel.pl, Nachmieleni.pl, Untappd).


Nie jest to pierwsze podejście do tematu. Trzy lata temu zgłosił się do nas pewien sympatyczny producent piwa domowego, który marzył o własnej kajkoszowej etykiecie. Piwo marki "Klubo-gospoda" miało być produktem niekomercyjnym, przeznaczonym wyłącznie do wymiany i częstowania. Okazało się jednak, że łączenie familijnego brandu, jakim jest "Kajko i Kokosz", z używkami byłoby sprzeczne z polityką Egmontu. Skończyło się na wstępnym projekcie etykiety.


Na razie nie wiemy czy nazwa i logo "Kawko i Mlekosz" powstały w wyniku ustaleń między browarem i Egmontem. Ale jak tylko się dowiemy, damy znać.
______________
* Ufff... nie tylko nam się kojarzy :)

1 komentarz:

  1. "Okazało się jednak, że łączenie familijnego brandu, jakim jest "Kajko i Kokosz", z używkami byłoby sprzeczne z polityką Egmontu." To może piwo bezalkoholowe? Skoro onegdaj furorę robił niejaki Bosman (z obowiązkowym puszczeniem oka), to czemu nie Majtek? ;)

    OdpowiedzUsuń

Uwaga! Nie mamy możliwości przenoszenia komentarzy pomiędzy postami. Jeśli więc Twój komentarz dotyczy innego wpisu, po prostu nie zostanie opublikowany.