poniedziałek, 11 sierpnia 2014

Kajko i Kokosz podbijają Japonię

Gdaś donosi:

1.
Dzisiejszy przegląd internetu zaczynamy od prawdziwej sensacji, czyli dziwnej kariery, jaką Kajko i Kokosz zrobili w kraju kwitnącej wiśni. Nie będziemy spoilerować, szczegóły sprawdźcie sami pod adresem kajkoikokosz.com.

2.
Legnickie Centrum Kultury zaprasza na nową edycję wystawy "Kajko i Kokosz - najdzielniejsi woje Mirmiła". Kurator Wojtek Łowicki zapewnia, że znalazło się na niej znacznie więcej eksponatów niż w Jastrzębiu Zdroju. Ekspozycja jest już dostępna dla zwiedzających, można ją oglądać w Galerii Satyrykon (Rynek 36) do 6 września. Wernisaż odbędzie się w czwartek 14 sierpnia o godz. 18:00. Wstęp wolny! Więcej informacji znajdziecie na stronie organizatora.


Tuż przed wernisażem, o godz. 14:00, dr Tomek Marciniak wygłosi okolicznościową prelekcję, zaś Paulina Christa opowie o swoim dziadku i poprowadzi komiksowy konkurs z nagrodami.

3.
W październiku (czyli na łódzki MFK) Egmont wyda aż pięć komiksów z konkursu im. Janusza Christy. Będą to:
- "Lil i Put. Jak przelać kota do kieliszka?", M. Kur, P. Bednarczyk,
- "Kubatu. I tak nie uwierzysz", P. Surma, J. Syty,
- "Rysiek i Królik. W szortach", Ł. Piotrowicz, K. Budziejewski, K. Urbaniak,
- "Tomek i Jacek. Piraci z Lua Lua", M. Chojnacki, J. Grochola,
- "Wszystko będzie dobrze", J. Misiak.
Każdy komiks w takiej samej cenie 24,99 zł. Swoją drogą, aż się wierzyć nie chce, że polscy twórcy są w stanie zrobić album w mniej niż pół roku.


4.
Teraz będzie przerwa na reklamę, a właściwie autoreklamę. Na portalu WAK ukazała się bardzo długa recenzja najnowszego numeru "AKTu". Z braku miejsca zacytujemy tylko najciekawszy fragment (wytłuszczenia są nasze, żebyście wiedzieli na co zwrócić szczególną uwagę):
Na "DwuTakcie" po raz pierwszy przyznano wyjątkową nagrodę - "Złoty Puchar im. Janusza Christy". Trafił on w godne ręce - wyśmienitej drużyny bloga "Na plasterki". Jedynej w Polsce grupy pasjonatów, którzy tak profesjonalnie przybliżają znane i mniej znane fakty z życia twórcy "Kajka i Kokosza". Kto jeszcze nie zna tej mega ciekawej stronki, niech koniecznie to nadrobi.
No!

5.
Lato z radiem jest już passé. Tegoroczne hasło brzmi: lato z radiem i z komiksem. W każdy czwartek bydgoskie radio PiK nadaje pogadanki dr Tomka Marciniaka pt. "Historie z obrazkami". W kolejnych odcinkach Pan Doktór omawia najlepsze komiksy PRL-u. Na ten sam temat Bartek Biedrzycki opowiadał na antenie ogólnopolskiej Trójki w audycji "Do południa". Klikajcie w linki, wszystkie nagrania dostępne są online.

6.
Teaser trzynastego filmu o przygodach Gala Asteriksa pt. "Osiedle bogów" trwa tylko 40 sekund. Słabiutko... Jak nasi nakręcili teaser "Kajka i Kokosza", to trwał całe 15 minut.


7.
"Na koniec jedno życzenie. Chciałoby się, aby Egmont poszedł za ciosem i w podobnej formie - twarda oprawa, dodatki - zaprezentował również Kajka i Kokosza..." To nie my, ale Andrzej Kłopotowski z portalu Independent. My się pod tym tylko podpisujemy.

3 komentarze:

  1. W sumie jakby wymówić "Kajko i Kokosz" jak jedno słowo ("Kajkoikokosz") z Japońskim akcentem to brzmi nieco jak nazwisko jakiegoś biusnesmana z Tokoy...

    OdpowiedzUsuń
  2. Ciekawe, że nie ma albumu z komiksem z miejsca 1. Muszę z ciekawości do pozostałych zaglądnąć.

    OdpowiedzUsuń

Uwaga, Twój komentarz nie ukaże się natychmiast, bo najpierw cenzura musi go zatwierdzić. Przepraszamy za przejściowe trudności. Prosimy nie regulować odbiorników.