niedziela, 31 sierpnia 2014

Raport z Legnicy

Dziś o kajkoszowej wystawie prosto z paszczy konia, jak mawiają Anglicy. W roli konia gościnnie dr Tomasz Marciniak.
* * *

Galeria Satyrykon w Legnicy.

W galerii Satyrykon w Legnicy ma miejsce wystawa "Kajko i Kokosz – najdzielniejsi woje Mirmiła" (8 sierpnia - 6 września 2014), przygotowana przez niezawodnego Wojciecha Łowickiego. Wystawa to kilkadziesiąt plansz oraz trzy gabloty pokazujące już wydrukowane zeszyty, figurki bohaterów, stare Światy Młodych, oryginalne plansze i przybory Janusza Christy etc., którą w obecności kuratora i dyrekcji Legnickiego Centrum Kultury otworzyła, przygotowująca wystawę, pani Janina Szlempo, towarzyszyło białe i czerwone wino oraz pytania od gości, przeważnie dorosłych.

Dr Tomasz Marciniak na wernisażu wystawy "Kajko i Kokosz - najdzielniejsi woje Mirmiła".

Wernisażowy dzień - 14 sierpnia - to warsztaty rysowania bez rysowania Romka Maciejewskiego (ex. Awantura), konkurs z nagrodami ufundowanymi przez Egmont Polska, w którym wzięli udział przeważnie młodzi uczestnicy, prowadzony przez Paulinę Christę (stokrotka wyprawy do Legnicy) oraz błyskawiczna prelekcja w sześciu punktach Tomasza Marciniaka (ostatnio organizator DwuTaktu w Toruniu). Jako przyzwoitka w dalekim wyjeździe wziął udział Piotr "Śmiechu" Wojciechowski, miłośnik i znawca twórczości Janusza Christy (laureat konkursu "Komiks orbitalny 2013"). Satyrykon jest zainteresowany podobnymi imprezami w przyszłości.


Roman Maciejewski prowadzi warsztaty komiksowe.
Paulina Christa wręcza nagrody dla zwycięzców konkursu wiedzy o Kajku i Kokoszu.
Dr Tomasz Marciniak podczas prelekcji o komiksie polskim.

W drodze powrotnej zawitaliśmy do pobliskiego Lubina, gdzie na placu zabaw znajdują się naturalnej wielkości figury bohaterów komiksów Christy oraz fontanna z tryskającym wodą Milusiem, co szczególnie zainteresowało Kubusia (siedmioletni, obiecujący rysowniczo prawnuk Janusza), który doszlusował wraz z dziadkiem w ostatniej chwili, aby odebrać mamę z rąk nieudolnych deprawatorów.

Tomasz Marciniak

Lubin. Od lewej górą: Piotr Śmiechosław Wojciechowski, Romek Maciejewski, Kokosz, Tomek Marciniak.
U dołu - Kajko i Wojtek Łowicki.

* * *
PS. Fota zrobiona w ostatniej chwili, bo teraz figury w Lubinie wyglądają tak, dzięki pijanemu 40-latkowi. Facet przyznał się do winy, ale co z tego?

Foto: RegionFAN.pl

1 komentarz:

  1. Na Kajka się porwał bo mniejszy. Z Kokoszem nie miałby szans to nawet nie zaczynał...

    OdpowiedzUsuń

Uwaga! Nie mamy możliwości przenoszenia komentarzy pomiędzy postami. Jeśli więc Twój komentarz dotyczy innego wpisu, po prostu nie zostanie opublikowany.