niedziela, 4 maja 2014

Christa rysował Klossa?!

Na stronie Desy Unicum dostępna jest lista komiksowych oryginałów, wystawionyche na aukcję w dniu 15 maja. Tym razem pod młotek trafią m.in.: Tytus, Nerwosolek, Orient-Men, Kloss, Kleks, Kubuś Piekielny, Tajfun, Doman, Tomek Grot, Filutek oraz Gucio i Cezar. Oferowanych prac jest o 50% więcej niż na poprzedniej aukcji. W stosunku do lutego podskoczyły ceny wywoławcze "Kapitana Klossa", za to Bogusław Polch bardzo zredukował swoje oczekiwania. Plansze Christy utrzymano na tym samym poziomie cenowym, ale są to głównie blaudruki. Natomiast sporą atrakcją dla kolekcjonerów mogą okazać się trzy niepublikowane tła z gry komputerowej "Kajko i Kokosz" na Amigę.


To jednak nic w porównaniu z największą sensacją tej aukcji, jaką jest tajemniczy obiekt numer 012. Zwróciła nam na niego uwagę zaskoczona wnuczka rysownika, Paulina Christa. Szczerze mówiąc, dla nas też była to zupełna nowość. Jeśli chcecie zobaczyć jak wyglądał "Kapitan Kloss" w wykonaniu Janusza Christy, klikajcie w poniższy obrazek - znajdziecie tam pełny zrzut ze strony Desy.


Tymczasem - jak donosi nasz człowiek z Bydgoszczy - na Allegro także pojawiło się i szybko zniknęło kilka prac Christy. Było to pół planszy z "Wielkiego turnieju" (kreska + blaudruk) za 2.500 zł oraz trzy plansze (po dwa paski) z "Na tropach pitekantropa" po 950 zł (str. 69, 75 i 90/91 w wydaniu Egmontu). Ceny te są kilkakrotnie niższe niż wylicytowane w Desie. Wszystkie plansze kupił ten sam użytkownik, więc ciekawi jesteśmy kiedy i ZA ILE pojawią się znów w obrocie. Na amatora czeka jeszcze plansza z "Klossa", także niezbyt droga, ale jakoś nikt nie chce licytować.

2 komentarze:

  1. Ten Kloss, do którego link umieściliście, a który w swoim czasie był wystawiony na Allegro, to nie był oryginał, tylko kopia przez kogoś zrobiona. Dla porównania oryginalna plansza: http://artkomiks.pl/kapitan-kloss-akcja-lisc-debu-24

    OdpowiedzUsuń

Uwaga! Nie mamy możliwości przenoszenia komentarzy pomiędzy postami. Jeśli więc Twój komentarz dotyczy innego wpisu, po prostu nie zostanie opublikowany.