poniedziałek, 31 marca 2014

Wieści z kosmosu

Wciąż przybywa figurek z "Kajtka i Koka w kosmosie". Krzysztof Masiewicz i Marcin Wojtaś dotarli już do rozdziału X "Dwór Apodyktusa". Przed nimi jeszcze trzy ostatnie rozdziały i uzupełnienia poprzednich, bo jak powiedział nam Krzysztof, projekt ma tendencje do niekontrolowanego rozrastania się. A oto najnowsze modele.


W tym miejscu zatrzymajmy się na chwilę i przyjrzyjmy się pierwszej kosmicznej dioramie, a właściwie grupie, składającej się z Kajtka, Koka i królowej Furduai. Zaraz padnie jeden z najlepszych tekstów w całym komiksie: "Brak powietrza w oponie..."


Na koniec niespodzianka. Oprócz rozrastania się, projekt ma też tendencje do skręcania na boki. Po "Zwariowanej wyspie" przyszedł czas na "Szkołę latania". I nie jest to jednorazowy wybryk, tylko zapowiedź całej nowej serii. Ciekawe jak Kajko i Kokosz duetu Masiewicz/Wojtaś wypadną w porównaniu z figurkami TissoToys, olbrzymami Malpolu i naszymi miniaturkami LEGO. My w każdym razie konfrontacji się nie boimy i już wkrótce przedstawimy całą mini-dwunastkę.

1 komentarz:

  1. Fajne zwłaszcza "Brak powietrza w oponie..." , co ciekawe miałem taki sam pomysł na winietkę , niestety teraz muszę się zastanowić co dalej?

    OdpowiedzUsuń

Uwaga! Nie mamy możliwości przenoszenia komentarzy pomiędzy postami. Jeśli więc Twój komentarz dotyczy innego wpisu, po prostu nie zostanie opublikowany.